[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...][برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...][برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]الف) نصب سقف کاذب کناف :


1: ابتدا کد ارتفاعی اجرایسقف کناف به وسیله ریسمان رنگی روی دیوار محیطی مشخص میگردد.
2: سازه تراز به وسیله عامل اتصال به صورت باربر یا غیر باربر در محل مشخص شده توسط پیچ 3.5 ویا رول پلاک نصب می گردد.
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] به صورت تصویری

3: اندازه آویزها بر اساس ارتفاع مورد نظراز سقف سازه ای تا تراز مورد نظر تعیین می گردد.
4: آویزها با توجه به طرح ساختارسقف کناف در فواصل مناسب و توسط میخ فولادی و یا پیچ نصب میگردد.

5: پروفیل های باربر
سقف کاذب به آویزها متصل میگردند( رعایت فواصل مناسب با توجه به طرح زیرسازی موجب افزایش طول عمر سقف میگردد.)

6: پروفیل های پانل خورسقف کاذب برروی باربرها تقسیم میگردند و سیستم زیرسازی تکمیل میگردد .7: پانل ها به صورت تراز درمحل نصب با رعایت تعداد پیچ های مناصب عرضی نصب می شود(حداکثر فاصله پیچ ها 19 و50 سانتیمتر می باشد).
8: لبه های غیر فابریک برای قرار گرفتن صحیح بتونه درمحل پخ مناسب خورده ودر کنار یکدیگر قرار می گیرند.
9: برای عملیات بتونه و درزگیری ابتدا بتونه با طرح اختلاط مناسب ساخته می شود(دمای محیط و کیفیت آب مصرفی در تهیه بتونه بسیار مهم است بهتر است دما بین 15 تا 35 درجه و آب مصرفی زلال و دارای ph متوسط باشد).10: تمامی محل درزهای بین پانل ها با نوار درزگیر مسلح می شوند(جهت مسلح شدن بتونه در مقابل تنش های کششی و حرارتی) .11 بتونه در دومرحله آستر ورویه با رعایت فاصله زمانی (حدود 7 ساعت) و رعایت عرض مناسب (حدود 40 سانتی متر ) اجرا میگردد.
ب) [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]:
1: پس از مشخص کردن پلان روی سقف و کف سازه رانر به صورت محیطی به فضای پیرامونی متصل می گردد(بهتر است زیر آن ازنوار عایق استفاده شود).2: استادها به عنوان سازه های باربر دیوار کناف بر اساس طرح زیرسازی به صورت شاقولی اجرا می گردند(معمولا فاصله 40-50 سانتی متر مناسب است) .3: عایق ها در محل قرار گرفته و به استادها متصل می گردند (درصورت نیاز لوله های برق در این مرحله کارگذاشته می شود) .4: محل بازشو ها مشخص و پروفیل های تقویتی در اطراف آن اجرا می گردد.5: نصب پانل سقف کاذب و دیوار کناف تکمیل می گردد و نوبت به عملیات بتونه و درزگیری میرسد.
بدیهی است که نصب سیستم های کناف علی الخصوص سقف کناف و دیوارکناف دارای نکات بی شمار اجرایی بوده که باید توسط مجری کناف رعایت گردد. که در مقالات بعدی به طور مفصل با جزییات آنها و همچنین ادوات نصب آشنا خواهید شد.هدف از ارایه مطالب فوق صرفا آشنایی اجمالی با [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] و دیوار جدا کننده کناف بوده است .نکاتی که در مقالات بعدی به آنها خواهیم پرداخت با جزییات بیشتری به نحوه ی اتصالات دیوار کناف به محیط پیرامونی – معرفی مقاطع متداول در دیوار وسقف کاذب- انواع پنل ها و کاربرد – دیوار های محیطی کناف – و همچنین ابزارهای کاربردی در این زمینه خواهد بود .سقف کناف کوراتیو :با توجه به انعطاف پذیری و قابلیت های اجرایی در سقف کناف طراحان میتوانند ایده های متفاوتی از معماری مدرن را به واقعیت تبدیل کنند

منابع:[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]