ميدونيد براي انتخاب يه [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] مناسب چه نکاتي را بايد رعايت کنيم؟
.
1)انداره کوله پشتي را متناسب با قد انتخاب کنيد.
2)جنس کوله پشتي بايد سبک باشد (کودکان نبايد بيش از 10% وزن بدنشان بار حمل کنند و در مورد نوجوانان و جوانان نيز نبايد بيش از 15% وزن بدنشان بار حمل کنند) در غير اينصورت پشت به لت سنگيني به جلو خم مي شود(به علت کشيده شدن شانه ها به وسيله بند کوله) و خطر تحميل وزن زياد روي ماهيچه ها و ستون مهره ها و خستگي مفرط وجود دارد.
3) کوله‌پشتي بهتر است داراي کمربندهاي اضافي (کمربند سينه‌اي و کمربند لنگي) باشد تا هم حمايت اضافي ايجاد کند و هم وزن را از شانه و کمر به لگن انتقال دهد.
4) کوله‌پشتي حتما لايه‌هاي اضافي محافظ در ناحيه شانه، پشت و سينه‌ها داشته باشد، همان‌طور که مي‌دانيد به ويژه شانه‌ها محل عبور رگ‌هاي خوني و رشته‌هاي عصبي مهم هستند که نبايد در معرض فشار مستقيم قرار گيرند.

5)کوله‌پشتي بايد داراي جيب‌ها و فضاهايي متناسب با نوع استفاده باشد تا سبب تقسيم وزن اشيا و نگهداري آنها در جاي امن و دسترسي آسان به وسايل شود.
6) کوله‌هايي با بند پهن براي حمل مناسب‌ترند.
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] با دنيايي از تنوع در زمينه کوله پشتي در کنار شماست.انتخاب کوله پشتي مناسب جهت سلامت جسم بسيار حياتي مي باشد.