میدونید برای انتخاب یه کوله پشتی مناسب چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟
.
1)انداره کوله پشتی را متناسب با قد انتخاب کنید.
2)جنس کوله پشتی باید سبک باشد (کودکان نباید بیش از 10% وزن بدنشان بار حمل کنند و در مورد نوجوانان و جوانان نیز نباید بیش از 15% وزن بدنشان بار حمل کنند) در غیر اینصورت پشت به لت سنگینی به جلو خم می شود(به علت کشیده شدن شانه ها به وسیله بند کوله) و خطر تحمیل وزن زیاد روی ماهیچه ها و ستون مهره ها و خستگی مفرط وجود دارد.
3) کوله‌پشتی بهتر است دارای کمربندهای اضافی (کمربند سینه‌ای و کمربند لنگی) باشد تا هم حمایت اضافی ایجاد کند و هم وزن را از شانه و کمر به لگن انتقال دهد.
4) کوله‌پشتی حتما لایه‌های اضافی محافظ در ناحیه شانه، پشت و سینه‌ها داشته باشد، همان‌طور که می‌دانید به ویژه شانه‌ها محل عبور رگ‌های خونی و رشته‌های عصبی مهم هستند که نباید در معرض فشار مستقیم قرار گیرند.

5)کوله‌پشتی باید دارای جیب‌ها و فضاهایی متناسب با نوع استفاده باشد تا سبب تقسیم وزن اشیا و نگهداری آنها در جای امن و دسترسی آسان به وسایل شود.
6) کوله‌هایی با بند پهن برای حمل مناسب‌ترند.
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] با دنیایی از تنوع در زمینه کوله پشتی در کنار شماست.انتخاب کوله پشتی مناسب جهت سلامت جسم بسیار حیاتی می باشد.