[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

بهترین روش [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
بهترین راه برای استفاده از تکنیک های دفاع از خود، این است که از آنها استفاده نکنید. شما می توانید از یک رویارویی مستقیم اجتناب کنید، اگر به نظر یک مهاجم مانند یک قربانی مناسب نباشید. اکثر افراد کم زندگی به دنبال اهداف آسان هستند که نمیتوانند یا نخواهند جنگید، بنابراین اطمینان حاصل کنید که محیط اطراف خود را می شناسید و تمام اقدامات امنیتی لازم را انجام می دهید.

در اینجا چند اقدام احتیاطی ایمنی اساسی وجود دارد:  • قبل از نزدیک شدن به درب یا ماشین خود همیشه با اطمینان اطرافتان را نگاه کنید و ببینید که آیا هیچ کس در اطراف وجود ندارد.
  • هنگامی که به تنهایی مسافرت می کنید، از جواهرات یا کیف های گران قیمت استفاده نکنید.
  • خودرو خود را در یک منطقه کاملا روشن پارک کنید و همیشه سوئیچ را در حین راه رفتن به سمت ماشین در دست خود نگه دارید. اگر شما در کنار ماشین خود ایستاده و شروع به جستجوی کلید در کیف خود کنید، حواس شما پرت میشود و ممکن است متوجه شخصی که مخفیانه پشت سر شما قرار گرفته است نشوید. ولی اگر کلیدها را در دست خود نگه دارید، می توانید ماشین خود را باز کنید و سریع در را قفل کنید.
  • در کوچه ی تاریک، در اواخر شب، تنها قدم نزنید. تاریکی بهترین مکان برای این نوع افراد است.
  • قابل پیش بینی نباشید. سعی کنید از راه های مختلفی به خانه یا به فروشگاه بروید. این نقشه شخص مهاجم را دچار اختلال میکند.

با این وجود گاهی اوقات حتی اگر همه اقدامات احتیاطی موجود در جهان را هم انجام دهید، ممکن است یک مهاجم در مقابل شماقرار گیرند. حال اگر این اتفاق برای شما بیفتد اگرمیتوانید این وضعیت را خنثی کنید. حتی ممکن است خیلی ترسیده باشید، اما مغز شما همچنان قادر خواهد بود به سرعت وضعیت را ارزیابی کند. مهمترین چیز این است که تسلیم نشوید.


سعی کنید ببینید که آیا شما می توانید با صحبت مهاجم را از حمله به خود منصرف کنید. مهاجمی که به نظر نمی رسد مطمئن باشد، کسی که می شکند یا نشان می دهد سخنانش ممکن است به بحث باز شود. همچنین اگر آنها فقط می خواهند از شما ارزش های ارزشمندی کسب کنند، بهتر است که آنها را به جای مبارزه به دست آورند. اگر مهاجم دارای یک اسلحه حتی در مورد آن فکر نمی کند، به راحتی دستمال یا کیف پول را تحویل دهید. زندگی شما قطعا بیشتر از آن چیزی است که شما در آن زمان خاصی دارید ارزش بیشتری دارد.


اگر فرصتی برای خروج از این بدون روابط فیزیکی وجود نداشته باشد (مهاجم شما را لمس می کند یا مطمئن هستید که از این موقعیت نمی توانید خارج شوید) وقت آن رسیده است تا چند تکنیک اصلی[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] را اعمال کنید. از اندازه مهاجم خود نترسید.
حتی یک مرد بزرگ (زن) دارای نقاط ضعف است. راه اصلی نشان دادن مهاجم به شما هدف ساده ای نیست که سریعا واکنش نشان دهید.
اجازه ندهید آنها را با تعجب بیرون بکشید، در عوض سعی کنید آنها را متعجب کنید.

اولین تکنیک[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] این است که بلند شوید و به عقب برگردید.

تا جایی که میتوانید عقب بمانید وفریاد بزنید و مهاجم را به عقب بر گردانید. سعی کنید تا جایی که میتوانید صورتش را بگیرید. این به افراد دیگری که در اطراف شما هستند هشدار می دهد که تحت حمله قرار گرفته اید و همچنین به مهاجم نشان می دهید که او با شخص ضعیفی برخورد نکرده است.

شما همچنین می توانید همیشه یک سوت اضطراری را با خود حمل کنید – صدای سوت بسیار بلند است و ممکن است مهاجم را غافلگیر کند، به خصوص اگر به گوش او نزدیک شود.

البته، در همه موارد کار نخواهد کرد، اما در بیش از نیمی از موارد، باعث فریب مهاجم شده است. اگر شما مهاجم را به عقب نرانید، تنها چند ثانیه برای واکنش نشان دادن و تعویض به نفع خود زمان خواهید داشت. در مورد آن فکر نکنید و در ضربات خود هیچ لطفی نشان ندهید.

صرف نظر از شخصی که در مقابل شما قرار دارد، این موارد عبارتند از: نقاط روی سر (چشم ها، بینی ها و گوش ها)، گردن و گلو، مرکز شکم، ناحیه کشاله ران، زانو و پاها. هنگامی که تحت حمله قرار می گیرید، به سرعت وضعیت را ارزیابی کرده و راهکارهایی را که می توانید به بهترین نتیجه برسید، به دست آورید. برای مشاهده نحوه حمله به هر کدام از این نقاط، مطالب زیر را مطالعه کنید.

تکنیک های اصلی [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] که هر کسی باید بداند اسان است. یک سناریو را تصور کنید که در آن شما تنها در جایی هستید و شخص درشت هیکلی با قصد واضحی برای صدمه زدن به شما می آید. در حال حاضر مهاجم ما یک نفر است، زیرا تصور آن آسان تر است، اما در واقعیت امکان دارد چندین نفر به شما حمله کنند و همگی زن باشند.

هرگز به این فکر نکنید که مادر شما به شما آموخت که هرگز یک زن را نزنید. اگر تحت حمله هستید، مهم نیست که چه کسی در مقابل شماست.
آموزش [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

سر چند نقطه اساسی دارد که می توانید حمله کنید:

چشمها: یک حمله در اینجا باعث درد زیادی خواهد شد و اجازه می دهد که مهاجم به شما اجازه فرار بدهد. آنها را با انگشتان دست خود بکشید یا آنها را خراشیده کنید. دریغ نکنید و به سختی ضربه بزنید

بینی: اگر بتوانید به بینی فرد مهاجم دسترسی پیدا کنید از استخوان آن بهره بگیرید. با استفاده از قسمت پایین کف دستتان به بالا ضربه بزنید واین کاررا با تمام قدرت بدن خود انجام دهید. اگر مهاجم پشت سر شما باشد، از آرنج خود استفاده کنید تا ضربه سختی به او بزنید.

گوش: آنها نقطه ضعف بدن ما هستند. شاید هیچوقت به این نیندیشیده باشید؛ بنابراین، اگر این فرصت را دارید، یک گوش بشکنید. این بدان معنی است که با یک حرکت سریع و قوی به سمت راست در گوش بکوبید و او را مجبور کنید سرش را به طرف شما بچرخاند و با حرکت دادن او از طرف دیگر، حرکت را پایان دهید.

گردن و گلو: قسمت جانبی گردن جایی است که رگ های اصلی (جگوورال و کاروتید) در این نقطه قرار دارند. این رگها راه اصلی جریان خون از طریق مغزهستند که شما با نشانه گرفتن این نقطه از بدن مهاجم، جلوی اورا بگیرید. با دستانتان مثل آن که می خواهید آجری را با قسمت داخلی کف دست خود بشکنید، ضربه بزنید. تمام انگشتان دست خود را مستقیم و محکم با انگشت شست خود ببندید و دست خود را مشت کنید و ضربه بزنید. ضربه باید کوتاه و قوی باشد.

منابع:
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]