[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] با خواص مرطوب و نرم کنندگی باعث جلوگیری از ایجاد ترک و چین و چروک در پوست شده و همچنین با ایجاد لایه محافظ برای پوست به جوان سازیی پوست صورت کمک میکند
از وازلین در موارد آرایشی صورت میتوان به شیوه های مختلفی استفاده کرد به عنوان مثال تهیه ماسک اسکراب برای صورت یا اگر قبل از آرایش مقدار اندکی وازلین بر روی پوست صورت بمالید باعث دوام بیشتر آرایش صورت خواهد شد. همچین میتوان از وازلین جهت پاک کردن آرایش صورت هم کمک گرفت این روش حتی برای لوازم آرایشی ضد آب هم مفید خواهد بود.
میتوانید از وازلین به عنوان یک روان کننده طبیعی برای اصلاح استفاده کنید.
علاوه بر خواص این محصول برای پوست، میتوانید از آن برای پرپشت کردن ابرو ها و رشد سریع تر آن نیر استفاده کنید به این صورت که مقداری وازلین را با کمی روغن زیتون که یک مرطوب کننده طبیعی است مخلوط کرده و از آن به عنوان یک ماسک تقویت کننده استفاده کنید.
همچنین [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ماده ای موئر برای رفع موخوره بوده و خاصیت مرطوب کنندگی باعث جلوگیری از بروز مجدد موخوره میشود. میتوان از مقدار اندکی از آن بر روی قسمت انتهایی موها استفاده کرد.
با این حال نظراتی مبنی بر مضرات وازلین برای پوست هم وجود دارد اما با توجه به اینکه پایه اصلی بیشتر لوازم آرایشی روغنی وازلین میباشد بعید میرسد که وازلین برای پوست مضر باشد.