در اینجا به [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] می پردازیم:
1- خرید ابزار حرفه ای و باکیفیت تنها با چند هزار تومان بیشتر!!ابزار لازم را تهيه کنید که شامل رنگ، غلطک،سینی مخصوص غلطک نقاشی، آستر، بطری اسپری آب (برای رنگ لاتکس)، تینر و سینی(رنگ آلکیدی) است. تنها با کمی پرداخت بیشتر می توانید از مزایای ابزارهای بادوام مطمئن شوید.2- آماده سازی غلطک:برای سرعت بخشیدن به اجرای [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] و صرفه جویی در مصرف رنگ، برای رنگ لاتکس از آب استفاده کنید و رولر را با آب مرطوب نمائید و برای رنگ های روغن،غلطک آلکیدی مناسب را در سینی رقیق کنید و سپس به رنگ آغشته نمایید.3- پخش کردن رنگ بر روی غلطک به صورت مساویبه میزان لازم رنگ در سینی غلطک ریخته و رولر را در سینی به آرامی حرکت دهید تا همه ی سطح آن به رنگ آغشته شود. بعد از آن دقت کنید که رنگ به خوبی جذب غلطک شده و شره نداشته باشد.4- با حرکت مورب به سمت بالا شروع کرده و با حرکت به سمت پایین ادامه دهید. - با حرکتی آهسته و پیوسته و به شکل مورب اولین بخش از الگوی کلمه “M” را ایجاد کنید. - حرکت خود را به صورت مورب به سمت پایین دنبال کنید. - این حرکت مورب به بالا و پایین را مجدداً انجام دهید تا حرف “M” تکمیل شود. - غلطک را به صورت افقی بر روی M حرکت دهید. - قسمتی که هم اکنون مشغول کار بر روی آن هستید را با حرکات بالا به پایین صاف و یکدست کنید.5- مراحل سه و چهار را تا اتمام تمام دیوار تکرار کنید.
نکات مهم در [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]:


 • با حاشيه ها کار رنگ آميزی را آغاز کرده و سپس اقدام به نقاشی بقيه سطح نمائيد.
 • در صورت خشك شدن رولر، مجدداً آن را به رنگ آغشته کنید.
 • پس از اتمام اجرا، رنگ اضافی غلطک را بگيريد.
 • رولر را با آب و مواد شوينده كاملاً بشوئيد.
 • در آخر رولر را زير شير آب بشوئید تا رنگی در آن باقی نماند. پس از پایان یک روز کاری هرگز غلطک را آغشته به رنگ نگه ندارید.
 • برای رنگ آمیزی سطوح بالاتر از غلطک با دسته بلند استفاده کنید.


نکات کلیدی در مورد انواع رنگ ها و نقاشی ساختمان :


 1. در ابتدا و اولین گام برای [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] باید نوع رنگ مناسب با فضا انتخاب شود . رنگ ها بر دو نوع قابل شستشو و غیر قابل شستشو تقسیم می شوند : رنگ های پلاستیک و رنگ های روغنی .
 2. رنگ های پلاستیک قابل شستشو نیستند . این نوع از رنگها بدون بو بوده و اصولا برای پوشش دهی سقف های فضاهایی مانند اتاق ها ، پذیرایی مناسب می باشند . این رنگها می توانند ارتفاع سقف را نیز بلندتر نشان دهند .
 3. رنگ های پلاستیک نقص ها را بهتر پوشش می دهند .
 4. رنگ های پلاستیک بر پایه آب می باشند به عبارت دیگر حلال آنها آب است . و سریع خشک می شوند. و با آب هم پاک می شوند.
 5. رنگ های روغنی قابل شستشو بوده و حلال آن تینر می باشد .
 6. رنگ های روغنی دارای دو نوع مات و براق هستند و برای کیفیت مناسب بهتر است که این دو نوع رنگ با هم مخلوط گردند تا معایبی که هر کدام به تنهایی دارای آن هستند تا حدود زیادی بر طرف گردد .
 7. برای فضاهایی مانند سرویس های بهداشتی و آشپزخانه باید از رنگ های قابل شستشو استفاده کرد .
 8. رنگ های آکریلیک نوعی از رنگ ها هستند که بر پایه آب بوده و بدون بو هستند و با آب پاک نمی شوند. این رنگ ها از طیف وسیعی برخوردار هستند.
 9. برای انتخاب طیف رنگی باید دقت کرد تا متناسب با فضا و روحیه افراد باشد .زیرا رنگ این قابلیت را دارد که فضا را کوچکتر ، بزرگتر ، دلباز تر ، دلگیر و……. جلوه دهد. اگر با مطالعه و دقت رنگ مناسب انتخاب شود ، می توان فضای کسل کننده و بی روح را به فضایی گرم و زیبا تبدیل کرد .
 10. زیر سازی رنگ یکی از مراحل مهم می باشد . قبل از کار رنگ آمیزی باید تمام مشکلات سطوح از قبیل ترک خوردگی ، رطوبت و…. را بر طرف کرد . سطح را باید با کمک بتونه پوشش داد و با سنباده کاملا صاف کرد و از هرگونه غبار پاک نمود.
 11. اصولا نقاشی ساختمان از سقف آغاز می گردد.
 12. به میزان لازم رنگ را آماده کرده و در ظرف درب بسته نگهداری کرد.
 13. قبل از اقدام به رنگ آمیزی ، لوازمی مانند : دستگیره های درب ، پریزها و کلیدهای برق ، … را باز کرد و به طور مجزا هر کدام را تا پایان نقاشی ساختمان نگهداری کرده و پس از اتمام کار آنها را نصب کرد .


منابع:
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]