می تونید [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] هایی با رایحه دلخواه خودتون درست کنید و هر دفعه که دست هاتون رو می شورید از بوی اونها لذت ببرید. آخه کجا می تونید این صابون های بامزه رو پیدا کنید؟
فکر کنم باید زودتر خودتون دست به کار شید و تجربه کنید.

وسایل مورد نیاز برای درست کردن صابون


  • پایه [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] شفاف و خالص
  • قالب سلیکونی
  • رنگ پودری
  • روغن معطر
  • الکل صنعتی 99%
  • پارچ شیشه ای


مراحل درست کردن صابون

ابزار خاصی برای خورد کردن [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] وجود داره، ولی اگه شما قرار باشه فقط چند بار برای خودتون صابون درست کنید نیاز به تهیه اون ندارید به راحتی با یک چاقو می تونید این کار و انجام بدید. صابون ها رو به قطعات کوچیک تقسیم کنید تا راحت تر ذوب بشن. بعد همه اونها رو در یک پارچ شیشه ای بریزید.

پارچ صابون رو در ماکرویو به مدت 30 ثانیه قرار بدید، اون رو بیرون بیارید و با یک چوب کوچیک اونها رو هم بزنید.
اگه نیاز بود دوباره اونها رو برای 30 ثانیه دیگه بذارید تا کاملا مذاب بشن. می تونید برای ذوب کردن از روش بن ماری هم استفاده کنید اونجوری فقط کمی زمان بر تر خواهد بود.
در روش بن ماری باید پارچ [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] رو روی بخار آب بذارید و هر از گاهی با یک چوب هم بزنید تا کاملا مذاب بشن.

خب حالا می رسیم به قسمت هیجان انگیز ماجرا، شما می تونید هر رنگی رو که دوست دارید انتخاب کنید.
در یک کاسه کوچیک یک قاشق چایی خوری رنگ رو با یک قاشق سوپ خوری الکل قاطی کنید. بعد اونها رو به [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] های مذاب اضافه کنید و کاملا هم بزنید تا به صورت یکدست مخلوط بشن. این میزان رنگ برای 250 گرم صابون هست. شما می تونید برای کم رنگ و یا پرنگ تر شدن صابون هاتون میزان رنگ رو تغییر بدید.

از هر اسانس روغنی با توجه به رایحه ای که دوست دارید می تونید استفاده کنید. برای 250 گرم [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، 3 میلی لیتر اسانس روغنی اضافه کنید.
می تونید از یک قطره چکان برای اندازه گیری و اضافه کردن روغن، کمک بگیرید.
خب الان وقتش رسیده که در مورد شکل صابون هاتون تصمیم بگیرید. این روزها قالب های سلیکونی متنوعی در بازار موجود هست که می تونید از اونها استفاده کنید. صابون رو توی قالب مورد نظرتون بریزید.
یک مقدار الکل رو در یک بطری اسپری دار بریزید، می تونید از یک آب پاش کوچیک استفاده کنید.
بعد از ریختن [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] در قالب ها برای از بین رفتن حباب ها، روی اونها رو الکل اسپری کنید.

حالا باید صبر کنید تا صابون ها کاملا خنک و سفت بشن ممکنه بین 2 تا 4 ساعت زمان ببره. بعد از اینکه از آماده شدن اونها مطمئن شدید، اون ها رو به راحتی از قالب ها خارج کنید.
الان شما کلی صابون جذاب و رنگی دارید، با رنگ ها و رایحه های مورد علاقتون، که آدم از دیدنشون کلی ذوق می کنه.
می تونین با این کار برای خودتون [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] کنین
منابع:
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]