[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]سلام اینجا چندتا[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] هست که میتونید در جمع دوستاتون اجرا کنید و همه رو شگفت زده کنین


چوب کبريت مغناطيساز دوستان خود بپرسيد که آيا قادر هستند يک چوب کبريت سوخته را به سقف اتاق بچسبانند ؟

مسلماً هيچ کدام از عهده چنين کاری بر نمي آيند. حالا يک چوب کبريت را آتش بزنيد تا کاملاً بسوزد، بطوريکه سوخته آن سالم باشد؛ سپس سر چوب کبريت سوخته ( محل گوگرد ) را به کمی آب دهان آغشته و به طرف سقف اتاق پرتاب کنيد . . . چوب کبريت به سقف می چسبد !

  • چوب کبريت بايد کامل بسوزد ولی سالم باقي بماند .
  • بچه ها مواظب باشند و از اين نمايش صرف نظر نمايند .
  • برای اينکه کسی به رازتان پی نبرد، يک لحظه برگرديد و سر چوب کبريت را با آب دهان آغشته نماييد.
  • برای پرتاب چوب کبريت به طرف سقف اتاق، فاصله و شتاب را هماهنگ کنيد.


ناپديد شدن دستمال

شعبده باز در يک چشم به هم زدن دستمالی را در مشت دست خود ناپديد ميکند !؟ابزار: يک دستمال کوچک ـ مقداری کش نازک و محکم _ يک عدد سنجاق قفلی _ يک توپ پينگ پنگ . قسمتی از توپ را برداريد تا بشکل يک ظرف توخالی در بيايد. سپس يک سر کش را به انتهای توپ و سر ديگر را به سنجاق قفلی گره بزنيد ( شکل 1 ).سنجاق را طوری پشت کت در زير شانه چپ وصل کنيد که توپ زير لبه کت و نزديک به جيب شلوار قرار گيرد. طول کش به بايد به اندازه ای باشد که توپ از زير کت بيرون نزند ( شکل 2 ).اجرا: زمانی که دستمال را به تماشاچيان می دهيد، با مهارت و در يک زاويه مناسب با دست ديگرتان توپ را در مشت خود قرار دهيد و با آرامی دستمال را به طور کامل داخل توپ بگذاريد. با گفتن سه شماره با دست ديگر روی مشت خود بزنيد و توپ را رها کنيد. با اين حرکت، توپ با سرعت به زير کت می رود و دستهای شما خالی می ماند و تماشاچی تصور می کند که توپ ناپديد شده است. اگر با اين وسيله خوب تمرين نماييد اشيای ديگری به غير از دستمال را نيز می توانيد ناپديد کنيد.
بمب زمان دار

در بطری را بگذارید و آن را محکم کنید . حدود بیست ثانیه (قبل از اجرا شدن نمایش) هوای گرم سشوار را روی بطری بگیرید تا هوای داخل آن گرم شود و سپس در آن را کاملا سفت
کنید (سپس کنار تماشاچیان بروید و بگویید مچاله شو ای بطری ) پس از چند ثانیه ناگهان
بطری مچاله خواهد شد .چند تا از آسون ترین و قشنگ ترین شعبده بازی ها

1ـ پرنده در قفس
يک چوب گرد و باريک را انتخاب کرده و يک تکه مقوا ( کارت ويزيت ) به سر آن بچسبانيد. سپس در يک طرف مقوا عکس يک قفس و در طرف ديگر آن تصوير يک پرنده را بکشيد. حالا مطابق شکل، چوب را در کف دو دست خود بسرعت بچرخانيد. به نظر می رسد که پرنده در داخل قفس قرار گرفته است.

۲ ـ توپ فلزیروی هر يک از دو انگشت سبابه خود يک انگشتانه فلزی بگذاريد. سپس دو انگشت را در يک امتداد و روبروی هم قرار داده، آنها را از فاصله 30 سانتی متری به چشمان خود نزديک کنيد. در فاصله ای معين، يک جسم فلزی بين دو انگشت خود در هوا مشاهده خواهيد کرد که شبيه به يک توپ فلزی است.

3ـ جمجه عجيب
انسان همواره دچار خطای ديد مي شود و گهگاه از اين موضوع به عنوان يک تفريح سالم لذت می برد. حالا با دقت به تصوير زير نگاه کنيد . . . چه می بينيد؟ يک جمجمه؟ يا دو کودک که در کنار هم نشسته اند !؟

4ـ دست و آتش
توجه ـ اين بازی فقط مخصوص سيگاری هاست و کودکان نبايد به هيچ عنوان اين بازی را اجرا نمايند.
زمانی که دوستان شما در يک اتاق دور هم جمع هستند وارد اتاق شده و بلافاصله آتش سيگار يکی از آنها را با دو انگشت خود برداريد و خاموش کنيد .
راز : دور از چشم اطرافيان، دو انگشت شست و سبابه خود را بر روی يک تکه يخ بچسبانيد تا انگشتان حالت بی حسی بخود بگيرند؛ سپس انگشتان خــود را با دستمال خشک کرده و بلافاصله به ميان جمع بياييد. پيش از آنکه بی حسی انگشتانتان از بين برود آتش سيگار يکی از دوستان را با همان دو انگشت از سيگار جـــدا ساخته و آتش را در بين انگشتان خــود خاموش و پودر نماييد . اگر اين نمايش را با تمرينات کافی و به موقع انجام دهيد، هم به انگشتانتان آسيبی نمی رسد و هم موجب تعجب و تشويق قـرار خواهيد گرفت.
۵ـ تله پاتی با سکهچند نفر از دوستان خود را دور يک ميز بنشانيد و چهار سکه هم شکل را در چهار گوشه يک کلاه قرار دهيد .
سپس به يکي از حضار بگوييد که در غياب شما يکي از سکه ها را برداشته و تاريخ آنرا به خاطر بسپارد. سپس به دست ساير دوستان بدهد تا آنها نيز تاريخ سکه را تماشا کنند و در کلاه بگذارند. پس از چند لحظه سکه مورد نظر را حدس می زنيد.
راز : با پشت دست سکه ها را لمس کرده و هرکدام را که گرمتر بود به عنوان سکه انتخابی معرفی کنيد.


[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] با عدد هشت
از دوست خود بخواهيد که هشت بار عدد 8 را طوري کنار هم قرار دهد که حاصل جمع آن مساوی با عدد 1000 شود.
راز : 1000=888+88+8+8+8

7ـ تاريخ تولد
می خواهم با استفاده از سال تولد شما، نوعی بازی با اعداد را به نمايش بگذارم. در واقع با انجام چند عمل رياضی بر روی سال تولد شما کاری می کنم که هميشه و برای همه افراد، نتيجه به دست آمده برابر با عدد 4 باشد.

  • ابتدا تاريخ تولد خود را برعکس کنيد ( برای مثال اگر تاريخ تولد شما 1334باشد، برعکس آن مساوی است با 4331 ).
  • عدد کوچکتر را از عدد بزرگتر کم کنيد: ( 2997=1334-4331 )
  • عدد 5 را از حاصل کم کنيد: ( 2992=5-2997 )
  • اعداد حاصل را با هم جمع کنيد: ( 22=2+9+9+2 )
  • باز هم اعداد حاصل را با هم جمع کنيد: ( 4=2+2 )

همانگونه که در بالا اشاره شد جواب، هميشه عدد 4 است.


منابع:[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]