یکی از این مراحلی که شما میبایست هنگام [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] انجام دهید، بسته بندی اثاثیه منزل میباشد. میتوان به جرات گفت بسته بندی مهم ترین مرحله فرآیند اسباب کشی میباشد. یک اثاث کشی ایمن و بدون دردسر نیازمند بسته بندی اصولی و صحیح میباشد.در اینجا قصد داریم اول به ضرورت بسته بندی اثاثیه منزل بپردازیم. سپس وسایل مورد نیاز این کار و کاربرد هرکدام از آن ها در بسته بندی خواهیم گفت.
چرا شما به بسته بندی اثاثیه منزل نیاز دارید؟

زمانی که شما یک وسیله ای را به صورت نو خریداری میکنید، تقریبا در اکثر موارد دارای بسته بندی مخصوص میباشد. شما در هنگام حمل آن مشکل خاصی نخواهید داشت. زیرا هم به صورت اختصاصی بسته بندی شده است و هم فقط باید همان یکی را حمل کنید. حال شما قصد اسباب کشی دارید و باید تمام اثاث منزل خود را جا به جا کنید. در اینجا حمل و جا به جایی اسباب شما سخت شده و احتمال آسیب دیدن آن ها وجود دارد.
قطعا برای شما مهم است که وسایل حساس و بعضا گرانقیمت شما آسیب نبیند. خب راه حل چیست؟
راه حل [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] شما به صورت صحیح و اصولی میباشد. ممکن است شما بگویید هزینه بسته بندی زیاد است یا با دقت در حمل اثاثیه میتوان جلوی آسیب دیدن آنها را گرفت.
این نکته را در نظر داشته باشید که شما هر چه قدر هم در حمل اسباب تان دقت به خرج بدهید، ممکن است در مسیر حمل راننده ترمز کند و در اثر برخورد لوازم به یکدیگر، اسباب شما آسیب ببیند.
هزینه آسیب دیدن لوازم شما و احتمالا جایگزین کردن آن به مراتب هزینه بیشتری نسبت به بسته بندی دارد. بسته بندی یک نوع بیمه کردن وسایل شما در مقابل آسیب دیدگی احتمالی میباشد. بنابراین بسته بندی اثاثیه منزل کار منطقی بنظر میرسد.
همچنین بسته بندی اثاثیه منزل باعث سهولت در اسباب کشی شما میشود و جابه جایی لوازم شما را راحت تر میکند.
از دیگر مزایای بسته بندی، کاهش هزینه های اثاث کشی شما میباشد. زیرا هر چه اسباب کشی شما کمتر طول بکشد، شما هزینه کمتری بابت کارگر و جابه جایی بار پرداخت میکنید.
بسته بندی باعث عدم شلوغی و گم شدن لوازم شما هنگام اسباب کشی میشود. همچنین بسته بندی اصولی کار چیدمان لوازم منزل شما را خیلی راحت میکند.
حال چه وسایلی برای بسته بندی اثاثیه منزل مورد نیاز است؟
در اینجا آن ها را معرفی میکنیم.
انواع تجهیزات بسته بندینایلون حباب دار ضربه گیر( بابل رپ)

بابل رپ وسیله ایست که از تلفیق نایلون و حباب های هوا تشکیل شده است. وجود حباب های هوا باعث جلوگیری از ضربه دیدن شی داخل کیسه بابل رپ میشود.از بابل رپ برای بسته بندی اقلام درشت و سنگین مانند یخچال، لباسشویی، گاز، ماشین ظرف شویی ،مبل و ... استفاده میشود.دو نوع نایلون حباب دار وجود دارد.

  • نخودی
  • گردویی

تفاوت این دو نوع در بزرگی حباب های هوای و ضخامت آن ها مییباشد. نوع گردویی مقاومت بیشتری در مقابل ضربه دارد و توصیه میشود در مسافت های طولانی از این مدل استفاده شود.
نمونه های مشابه در بازار کیفیت لازم را ندارند و کارایی زیادی در محافظت از لوازم شما نخواهند داشت. این بابل رپ ها مخصوص بسته بندی میاشند.


کارتن بسته بندی پنج لایه

این وسیله برای بسته بندی و حمل خرده ریز منزل استفاده میشود. این کارتن ها دارای پنج لایه میباشند و از مقاومت زیادی برخوردارند. کارتن بسته بندی پنج لایه در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارند که شما بسته به نیاز خود میتوانید از آن ها استفاده کنید.
کارتن های پنج لایه مخصوص بسته بندی اثاثیه منزل میباشند و استفاده از آن ها باعث ایمنی در جابه جایی لوازم منزل شما میشود و پیشنهاد ما این است که از انواع دیگر کارتن ها استفاده نکنید.
سایز کوچک این کارتن ها برای حمل وسایل با وزن زیاد و حجم کم مانند بشقاب و لیوان استفاده میشود.سایز متوسط و بزرگ آن برای حمل وسایل بزرگ تر با وزن کم تر همانند قابلمه ها به کار میرود.
حداکثر وزن داخل کارتن ها 25 کیلو گرم میباشد.سلفون(استرچ رپ)

از سلفون برای محافظت از وسایل شما در مقابل گرد و خاک استفاده میشود و باعث تمیز ماندن لوازم منزل شما حین اسباب کشی میشود. همچنین از سلفون برای فیکس کردن بابل رپ پیچیده شده دور اثاث استفاده میشود.
این سلفون ها، متفاوت از انواع دیگر سلفون میباشد و برای بسته بندی طراحی شده اند.
نمونه استفاده از سلفون برای بسته بندی، سرویس مبلمان میباشد.کارتن رگال دار

از این نوع کارتن به منظور حمل لباس های مجلسی شما،مانند کت و شلوار استفاده میشود. کارتن رگال دار همانند یک کمد لباس در سایز کوچک میباشد. این کارتن ها دارای آویز لباس میباشند که شما میتوانید لباس های خود را درون آن آویزان کنید و از چروک شدن و خرابی لباس های خود جلوگیری نمایید.


ساک بسته بندی

این وسیله برای بسته بندی و حمل وسایلی همچون پتو و بالش استفاده میشود. همچنین برای لباس هایی که حمل آن ها نیازی به کارتن رگال دار ندارد استفاده میشود.


تسمه بسته بندی

مقاومت و کشش این نوع تسمه ها بالاست و از آن برای فیکس و محکم کردن بسته بندی استفاده میشود. تسمه از در رفتن کارتن بسته بندی جلوگیری میکندبرای فیکس کردن آن از دستگاه تسمه کش استفاده میشود.
همانطور که دیدید بسته بندی اثاثیه منزل کار ضروری و تخصصی میباشد. اما نگران نباشید.
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] بارکو ارائه دهنده خدمات بسته بندی، حمل بار و اسباب کشی در تهران، بسته بندی اثاثیه منزل شما را بهترین شکل ممکن انجام میدهد و لوازم منزل شما را بدون خسارت و با ایمنی کامل به منزل جدید شما منتقل میکند.
با بارکو یک اسباب کشی راحت و بدون دردسر را تجربه کنید.