ما قبلا درباره انواع روغن ها صحبت کردیم که [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] هم یکی از آنها بود. و به طور مختصر بیان شد که عمده کاربرد آن نیز تقویت عمومی بدن و سیستم های بدن است. اما حال میخواهیم کمی بیشتر وارد جزئیات آن شویم و به توضیحاتی درباره آن بپردازیم.
باید گفت هرچند زیاد در مباحث پزشکی از این دانه سیاه یاد نمیشود اما دارای خاصیت های درمانی زیادی می باشد که نتوانسته جایگاه خود را در بین روغن ها به طور حقیقی به دست آورد. شاید جایگاهی همانند سیر را باید به این دانه ها اختصاص داد و بیشتر در داروها یا طب سنتی از آن استفاده کرد. به گفته پزشکانی که درباره سیاه دانه تحقیق و آزمایش کرده اند میتوان با آن تقریبا همه آلرژی ها و حتی فشار خون را از بین برد و در حقیقت یک آنتی بیوتیک تمام عیار می باشد که میتوان از آن هر انتظاری برای بدن انسان داشت. از طرفی میتوان همانند روغن زیتون برای از بین بردن میکروب های جسم از آن استفاده کرد. محققان با کمک علوم آزمایشگاهی اقدام به اثبات خواص سیاه دانه با تاثیر گذاری شبیه یک آنتی بیوتیک کرده اند و با آزمایش بر روی بیماری های قارچی در افراد مختلف متوجه شدند که تمام این افراد با کمک روغن آن درمان کامل شدند. در نتیجه باید سیاه دانه را بیشتر در داروهای مختلف گیاهی و حتی شیمیایی استفاده کرد.
سیاه دانه

جلوگیری از ریزش و رشد مجدد مو:
با یک فرمول ساده میتوان با کمک دانه های سیاه سیاه دانه مانع از ریزش مو و بازگرداندن موهای ریخته شده و احیاء آن شد. این فرمول را به آسانی میتوانید در منزل تهیه کنید و بر روی موهای سر خود بمالید، کافیست روغن آن را با روغن سوسن و همچنین مقداری حنا مخلوط کرده و روی سر بمالید. اینکار را میتوان روزانه انجام داد تا به تاثیرات شگرف آن برسید. اگر قبلا از این روش یا روش های مشابه استفاده کرده اید لطفا نتایج آن را در بخش کامنت ها مطرح کنید.
جوان سازی و شادابی پوست:

برای استفاده از سیاه دانه برای جوان سازی پوست یا از بین بردن چروک ها باید روغن آن را به طور مستقیم استفاده کرد. بدین ترتیب که از آن روزانه دوبار بر روی پوست صورت زده و مقداری ماساژ دهید. روغن های آماده ای که در بازار وجود دارند دارای ترکیب های مختلفی با غلظت های متفاوت است.
از بین بردن جوش های سرسیاه با روغن سیاه دانه:
نکته هایی که درباره این روغن در کتب قدیمی یافت میشود حکایت از آن دارد که با ترکین روغن کنجد با سیاه دانه میتوان جوش های سرسیاه زیرپوستی را کاهش داد و یا درمان کرد. با این حال پیشنهاد میشود اگر از روش های دیگر جواب نگرفته این روش را نیز بیازمایید.
منبع: [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]