معمولا وقتی با لپ تاپ به وای فای متصل می شوید با مشکل Limited access مواجه می شوید . نشانه مشکل limited access یا همان مشکل وای فای Limited ، یک علامت تعجب زردرنگ است که روی آنتن وای فای دیده می شود و با نگه داشتن موس روی آن کلمه Limited و در زیر آن No Internet Access را مشاهده خواهید کرد . این مسئله باعث ضعیف شدن سیگنال های وای فای می شود . به نقل از سایت رفع مشکلات اینترنت هیواتک سه روش برای رفع مشکل وای فای در ویندوز وجود دارد اما قبل از هر چیز از درست بودن تنظیمات مودم و شبکه خود اطمینان حاصل نمایید سپس به ترتیب روش ها را دنبال کنید روش اول نصب مجدد کارت شبکه است . کارت شبکه خود را با سی دی اصلی مجددا نصب کنید . وارد کنترل پنل شده و گزینه Device Manager را انتخاب کنید . در صفحه باز شده روی گزینه Network Adapters کلیک کنید . روی نام کارت شبکه خود کلیک راست کرده و گزینه Update Driver Software را انتخاب کنید . گزینه Browse my computer for driver software را انتخاب کنید . اکنون گزینه Let me pick from a list of device drivers on my computer را انتخاب کنید . از لیستی که باز می شود می توانید مایکروسافت و یا سازنده کارت شبکه خود را انتخاب کنید . گزینه Next را انتخاب کنید . بعد از ری استارت کردن کامپیوتر چک کنید که آیا مشکل Limited Access وای فای شما حل شده یا خیر .

در صورتی که مشکل limited access در مرحله قبل حل نشد وارد این مرحله شوید :
1- بر روی آنتن وای فای خود کلیک راست کرده و گزینه Open Network and Sharing Center را انتخاب کنید . سپس Change adapter settings را انتخاب کنید ( می توانید از طریق کنترل پنل وارد این بخش شوید )
2- روی کانکشن مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید .
3- در پنجره ای که باز می شود روی دکمه Configure کلیک کنید .
4- وارد تب Power Management رفته و تیک گزینه اول را بردارید .
5- روی دکمه OK کلیک کنید .


راه حل سوم : حل مشکل Defult root
در صورتی که مشکل در مرحله قبل حل نشد مراحل زیر را دنبال کنید :
1- قبل از اجرای کانکشن از قسمت start ویندوز cmd را سرچ کرده و وارد cmd.exe شوید .
2- در پنجره ای که باز می شود تایپ کنید route print و کلید اینتر را بزنید .
3- کانکشن را اجرا کنید و به اینترنت متصل شوید .
6- حال مجددا در cmd.exe تایپ کنید route print باید خروجی ها با هم فرق داشته باشند .
اگر خروجی ها با هم فرق نداشتند ، بر روی آنتن وای فای خود کلیک راست کرده و گزینه Open Network and Sharing Center را انتخاب کنید . سپس Change adapter settings را انتخاب کرده روی کانکشن مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید .
4- Internet Protocol Version 4 را انتخاب کرده روی دکمه Properties کلیک کنید .
5- در پنجره ای که باز می شود تیک ها را مطابق تصویر فعال کنید . بر روی دکمه Advanced کلیک کرده در تب Settings تیک ها را مطابق تصویر فعال کرده دکمه OK را انتخاب کنید .