شاید برای بسیاری از گردشگران تور چین آشنایی اولیه با پکن شهری با تاریخ 3000 ساله جذاب باشد. در این مطلب توضیحاتی در مورد شهر پکن بیان می کنیم. پکن پایتخت کشور چین می باشد که در قاره آسیا واقع شده است . شهر پکن یکی از بزرگترین شهر های جهان می باشد. این شهر بزرگ بر طبق آمار در سال 2016 21.5 ملیون نفر جمعیت دارد. زبان مردم این شهر چینی می باشد . و دین های مردم این شهر اسلام ، مسیحیت ، بودایی ، تائویسم ، کنفسیوس می باشد. در این شهر با توجه به تاریخ 3000 ساله اش تنوع ادیان مختلف را در برگرفته است. این شهر پس از شانگهای پرجمعیت ترین شهر چین می باشد. و در 8 قرن اخیر پکن پایتخت سیاسی و فرهنگی کشور چین بوده است.

[caption id="attachment_15677" align="aligncenter" width="600"] پکن شهری با تاریخ 3000 ساله[/caption] از سال 1949 حزب کمونیست در کشور چین حکومت می کند. شهر پکن تابستان هایی بسیار گرم و زمستان هایی بسیار سرد دارد. جاذبه های پکن بسیار فراوانند همین باعث شده گردشگران تور پکن افزایش یابند در سفر به پکن بازدید از دیوار چین که از عجایب هفت گانه جهان می باشد و همچنین شهر ممنوعه که در آن زیباترین و کامل ترین معماری با چوب در جهان ساخته شده از دست ندهید و همچنین از مکان های دیگر مانند معبد آسمان، میدان تیانانمن، کاخ تابستانی، خیابان وانگفوجینگ، معبد لامای، موزه پایتخت، شیچاهای،پارک بیهای، کاخ تابستانی قدیمی، پارک جهانی، هوتونگ وپل مارکوپولو بازدید کنید که هر کدام جذابیت های خاص خودشان را دارند. اینها تنها بخشی از جاذبه های شهر پهناور پکن می باشد .

[caption id="attachment_15675" align="aligncenter" width="600"] شهر پکن[/caption] شهر پکن دارای مراکز خرید فراوان می باشد و در این شهر داد و ستد بسیار رونق دارد و تجار از تمام شهر های جهان به این شهر برای تجارت سفر می کنند. مراکز خرید برتر پکن شامل خیابان وانگفوجینگ، بازار ابریشم، خیابان Qianmen، بازار Panjiayuan، بازار Hongqiao ،منطقه خرید Xidan و می باشند. سوغاتی های مخصوص پکن نیز بسیار زیبا هستند و از جمله معروف ترین انها قوری سفالی Yixing ، بطری های نقاشی شده ، زیور الات ، فانوس های کاخ های پکن ، اشاء مینا کاری شده ، سرامیک چینی ، چای چینی ، تزئینات کاغذی ، ابریشم چین ، کفش های پارچه ای زیبا ، گره ی چینی ، هنر خوشنویسی چین ، لباس های سنتی مردم چین ، و مجسمه های خمیری و دیگر اجناس زیبا.