باغ معجزه : بزرگترین باغ گل جهان درکشوری کویری با آب و هوایی گرم ساخته شده است ! این باغ درکشور امارات متحده عربیو در شهر دبی واقع شده است .
به مناسبت ولنتاین در سال ۲۰۱۳ باغی با بیش از ۴۵ میلیون از انواع گل در دل کویرافتتاح شد . این باغ به مساحت ۱۸ هکتار ، رکورد گینس را به عنوانبزرگترین باغ گل دنیا به خود اختصاص داده است . طراحی اعجاب انگیز باغ معجزه دبی هرساله گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کند .

در [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] بیش از ۴۵ گونه مختلف از انواع گل دررنگ ها و شکل های بی نظیر وجود دارد . درطراحی این باغ ، اغلب از گونه های نادر و کمیابی که برای اولین بار در خاورمیانهدیده می شوند ، مثل اطلسی و شمعدانی استفاده شده است . این گل ها و گیاهان گلداراز سراسر دنیا به دبی آورده شده اند .
سیستم آبیاری شگفت انگیز این باغ بهشکل زیرزمینی است و آب فاضلاب را بطور همزمان از طریق آبیاری قطره ای بازیافت میکند و بدون آنکه تبخیر شود تصفیه می‌کند . این فرآیند در حدود ۷۵ درصد به ذخیره سازی آب و انرژی کمک می کند .

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
در باغ معجزه دبی پارکینگ واستراحتگاه و یک نمازخانه و فروشگاه برای مسافران [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] در نظر گرفته شده است . در این باغاتاق کمک های اولیه، ارابه هایی برای حمل بازدید کنندگان معلول و دکه های خردهفروشی نیز وجود دارد .

بین قسمت های مختلف باغ با آسیاب هایبادی فضای متنوعی بوجود آمده است . بدیهی است که با تغییر فصل نوع گل ها و نمایباغ تغییر می‌کند و در واقع در همه فصول ، باغ معجزه شگفتی جدیدی برایبازدیدکنندگان به همراه دارد
همچنین در پارک معجزه دبی مسیری برایپیاده روی در نظر گرفته شده که در واقع گذرگاهی به شکل چتر است و لذت پیاده روی رادو چندان می کند .

طراحی های متفاوت گل ها در پارکمعجزه
بعضی از گل ها به شکل طاق گل در آمدهاند و برخی از تپه گل ها به شکل قلب طراحی شده اند که بیشترین محبوبیت را در میانبازدیدکنندگان دارند .
همچنین در باغ معجزه دبی میلیون هاگل به شکل پرچم امارات متحده عربی طراحی شده اند وجلوه ای زیبایی ایجاد می کنند .
علاوه بر آن سازه هایی به شکل ماشین، سیب ، ساعت ، جانوران ، قایق های گل ، و … به شکلی اعجاب انگیز طراحی شده اند .
در این باغ ، گل هایی که به شکل تارموی یک بشر غول پیکر طراحی شده اند چشم هر بیننده ای راخیره می کنند .
شخصیت های کاتون های دیزنی از جمله Mater from Cars در این باغ گل بهشکلی پوشیده از گل طراحی شده است .
طاووس هایی با پر و بال رنگارنگ وبشکه هایی که واژگون شده اند و جریانی از گل از آن ها سرازیر شده است ، تجسمی ازرویاست .
در این باغ شگفت انگیز گیاهانی وجوددارد که بر فراز مناره ها ، درها ، دیوارها و برج ها رشد می کنند و تمام اینگیاهان از انواع گیاهان گلدار و نادر انتخاب شده اند . باغ معجزه دبی در منطقه دبیلند واقع شده است. این باغ در روز ولنتاین سال 2013 افتتاح شد. باغ معجزه در فضاییبالغ بر 72000 متر مربّع واقع شده که آن را به بزرگترین باغ گل طبیعی جهان، با بیشاز 45 میلیون گل کاشته شده،تبدیل کرده است. در آوریل 2015، این باغ جایزه Moselle را در بخش بهترینتجربیات باغ جدید در مراسم Garden Tourism Award سال 2015 به دست آورد. توسعه کانسپتاوّلیه پروژه باغ معجزه با توافقی بین دبی لند و گروه املاک دبی شکل گرفت. اینپروژه توسعه تحت امضای توافقی با شرکت Akar Landscaping and Agriculture صورت پذیرفت. هزینه پروژه 40 میلیوندرهم(11 میلیون دلار) تخمین زده شده بود. فاز یک پروژه در فوریه 2015 افتتاح شد کهدارای 21000 فوت مربّع امکانات داخلی است که شامل محوّطه سازی عمودی و افقی که هرکدام طرّاحی خود را دارند، می شود. توسعه فاز یک، 2 ماه زمان برد و به 400 کارگرنیاز داشت. فاز دو پروژه در اواسط ژوئن 2013 کلید خورد و در اکتبر 2013 خاتمه یافتتا شاهد توسعه 70 درصدی فضای 21000 فوت مربّعی باشد و ساخت پارکینگ چند طبقه ای بهمساحت 850000 فوت مربّع باشد که حالا مساحت کل باغ را به 2 میلیون متر مربّعافزایش می داد. فاز دو توسعه همچنین شامل ساخت یک ساعت گل، باغ پروانه ها، فروشگاهو مساجد می باشد [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] بازدید از این باغمعجزه آسا را به شما پیشنهاد می نماید.