یک اتاق خالی را در نظر بگیرید ، یک فرش انتخاب کنید و بعد از آن دیوارهایتان را مطابق با فرش انتخابی تان رنگ یا کاغذ دیواری کنید . اگربا مبلمان شروع به انتخاب فرش می کنید باید رنگ آن با مبل هایتان همخوانی داشته باشد . به یقین می دانید که فرش انتخابی بایداندازه اش با اندازه اتاقتان یکی باشد . فرش هایی با رنگ روشن باعث میشود که اتاقتان بزرگتر به نظر بیاید . رنگ های تیره کمک به دنج ترنشان دادن آن میکند . اگر از یک فرش با طرح پر استفاده میکند باید حتما در نظر داشته باشید که اطراف آن را با مبلمان هایی ساده و تکرنگ فضاسازی کنید .

در انتخاب فرش خود دقت کنید ، یعنی : فرشي باشد که کارآیی آن خوب باشد ، هرچه الیاف فرش بیشتر باشد دوام فرش بالاتر میرود . اگرازنخ هایی با جنس نخ مصنوعی نایلونی پلی استر اکرلیک و پولی پرولن و پشم مصنوعی و پنبه طبیعی استفاده کنیم دوام آن بیشتر شودو تمیز کردن آن آسان تر . [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] همانند فرش دستبافت است اما با قیمت مناسب تر. در هنگام خرید فرش مورد نظرتان به حاشیه آن دقت کنید که اگر فرش مورد نظرتان حاشیه دار است ، حاشیه آن به درستی دوخته شده باشد . یک فرش کامل باید دارای ترکیب درستی از تراکم و گره و الیاف باشد . هرچه چرخش الیاف ها (گره) محکم تر باشد دوام فرش بیشتر است .

امید به اینکه با در اختیار داشتن این اطلاعات فرش انتخابیتان بهترین فرش از نظر زیبایی و کارآیی باشد.


روی فرش کاشان کلیک کنید و از گالری فرش های کاشان سرا بازدید فرمایید. [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]