آیا [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] جهت مصارف آب آشامیدنی و سایر مصارف خوراکی قابل استفاده اند؟


بلی. مخازن پلی اتیلن سه لایه ای که دارای استاندارد ملی ایران می باشند تنها مخازن استاندارد موجود در کشور جهت ذخیره آب آشامیدنی و سایر مصارف خوراکی می باشند. عدم تشکیل جلبک ، بو گرفتن و تشکیل باکتری های مضر از ویژگی های اصلی این مخازن می باشند.


امروزه مخزن پلی اتیلن سه لایه و چندلایه سهم بیشتری از بازار را نسبت به مخازن فلزی دارا هستند. مخازن پلی اتیلن از نظر وزن و مواد نسبت به مخازن با مواد جایگزین مقرون به صرفه هستند، این مخازن هیچگونه تأثیر منفی بر محیط زیست نداشته و همچنین مزه، رنگ و کیفیت اب را تغییر نمی دهد و 100 در صد هم قابل بازیافت می باشند.


مزایای استفاده از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] نسبت به مخزن فلزی:


مخازن پلی اتیلن از نظر وزنی سبک هستند و به راحتی قابل جابجایی می باشند اما مخازن فلزی سنگین بوده و در جابجایی در محیط های نا هموار از محدودیت برخوردار هستند.


هزینه جابجای مخازن پلی اتیلن نسبت به مخازن فلزی (حداقل دوبرابر کمتر)


مخازن پلی اتیلن در اندازه ها و اشکال مختلف قابل تولید می باشد در صورتی که مخازن فلزی دارای محدودیت می باشد.


نحوه استقرار و مهار مخازن پلاستیکی نسبت مخازن فلزی آسانتر می باشد.


مخازن پلی اتیلن در رنگ های مختلف قابل تولید است در صورتی که مخازن فلزی دارای محدودیت می باشد.


مخازن پلی اتیلن در طول زمان رنگ عوض نمی کند اما مخازن فلزی رنگ اولیه خود را از دست خواهند داد.[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]


مخازن پلی اتیلن را می توان به صورت مدفون نصب نمود در صورتی که دفن مخازن فلزی به مرور زمان باعث خوردگی می شود.