موزه دولتی هنرهای زیبای پوشکین یکی از محبوب ترین و پر بازدیدترین موزه های مسکو است که اثاری ارزشمند را در معرض دید عموم قرار داده است . گردشگران تور مسکو در بازدید از این موزه انواع اشیای هنری از تابلوهای نقاشی گران قیمت تا وسیله های دست ساز چوبی و ... را خواهند دید که برای علاقه مندان بسیار جذاب خواهد بود . موزه پوشکین مسکو که از برترین جاذبه های گردشگری روسیه در شهر تاریخی مسکو است در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه های هنری جهان با آثاری از مصر باستان و یونان تا به امروز است . موزه پوشکین روسیه در خیابان Volkhonka واقع شده و ساختمان اصلی آن نیز با معماری جذاب خود بخشی از تاریخ روسیه محسوب می گردد .
موزه هنرهای زیبای پوشکین مسکو Pushkin State Museum of Fine Arts حدود 700 هزار اثر هنری از دوره های مختلف را در خود جای داده که برخی از این اثار در جهان بسیار معروف و محبوب می باشند . مجموعه‌ای از آثار هنری قرن نوزدهم فرانسه و همچنین نقاشی های هنرمندان بزرگی چون ون گوگ ، گوگن ، پیکاسو ، ماتیس ، ساندرو بوتیچلی ، لوکاس کراناخ پدر ، رامبرانت ، رافائل ، ادگار دگا و پل سزان از جمله برجسته ترین موارد موجود در این موزه می باشند . لازم به ذکر است که این موزه در سال 1912 راه اندازی شده و فاصله زیادی با کاخ کرملین مسکو ندارد . این موزه تا سال 1937 میلادی موزه هنرهای غربی نامیده می شد اما به مناسبت صدمین سالگرد درگذشت الکساندر پوشکین ، شاعر و نویسنده معروف روسی به موزه پوشکین مسکو تغییر نام داد .
همانگونه که بیان شد در این موزه اثار مربوط به دوره های مختلف حتی دوره معاصر به نمایش گذاشته شده است . در واقع موزه دولتی پوشکین مسکو همواره تلاش می کند تلفیقی از آثار هنری مدرن و کلاسیک را ارائه دهد .

منبع : [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]