[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]


[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] : یکی از سبک های هنری که اخیرا در حوزه ی طراحی سایت بسیار مورد توجه قرار گرفته است استفاده از سبک مینیمالیسم می باشد که در ادامه سعی داشته ایم هرچه بیشتر شما را با این سبک هنری و نیز ترکیب ان با علم طراحی سایت اشنا نماییم .
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] مینیمالیسم چیست


[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] : به روشی از طراحی اصطلاحا مینیمالیسم گفته می شود که در ان به ساده گرایی و ارتباط نزدیک عناصر توجه می شود و همچنین بدور از هرگونه پیچیدگی می باشد . در حقیقت مینیمالیسم به طور کامل به معنای سادگی نیست بلکه در این نوع طراحی به گونه ای از عناصر اصلی و مهم استفاده می شود و عناصر اضافی یا پیچیده را حذف می کنند. و به این شکل کاربر به راحتی به مقصود و اهداف دست می یابد و به اسانی ارتباط برقرار کرده و به تعامل با اثر می پردازند.

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...][برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...][برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ،
منظور از مینیمالیسم در طراحی سایت

تقریبا در تمام مکاتب هنری می توان مینیمالیسم را مشاهده کرد و تقریبا از یک قرن پیش شاهد بروز اثار مینیمال بوده ایم و در سالهای اخیر از این سبک در طراحی سایت ها نیز بسیار استفاده شده است و امروزه در اکثر طراحی سایت های مدرن شاهد استفاده از سبک های مینیمال هستیم . در این گونه از طراحی سایت ها بیشتر شاهد طراحی سایت های ساده و نظم و ارتباط رنگ و فضا و همینطور اجزای تشکیل دهنده ی سایت هستیم .

قوانین مینیمالیسم در [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

استفاده کمتر مساوی است با تاثیر بیشتر
در طراحی سایت به این موضوع توجه کنید که از عناصری استفاده نمایید که برای طراحی سایت ضروری هستند . و از عناصر غیر ضرور و جزئی بپرهیزید . به طور کلی تاثیر کل یک اثر بهتر از تاثیر جزئی هر بخش است .

حذف عناصر اضافی
در این مورد باید بگوییم برای پیروی کردن از سبک مینیمالیسم شما باید تنها اجزایی را حفظ کنید که برای عملکرد وب اجباری و ضروری هستند و از وجود موارد دیگر چشم بپوشید.


حذف عناصر تا زمان مختل شدن [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

عناصر را تا زمانی که استفاده از وب سایت مختل شود می توانید حذف نمایید .

کلیه جزییات را درنظر بگیرید
عناصر باقی مانده برای وب سایت تان باید حیاطی باشند به احساس مخاطب در زمان مشاهده ی سایت تان فکر کنید . احساس مدرن بودن تمیز بودن سایت و یا هر احساسی که ممکن است بازدید کننده از طراحی سایت تان داشته باشد . بر اساس این احساس می توانید بازهم جزییاتی را کم و یا حتی اضافه نمایید تا به نتیجه ی مطلوب و دلخواه دست یابید .

استفاده از رنگ های مینیمال
از رنگ هایی که بسیار در ارتباط و تعامل با یکدیگر هستند و با هم مرتبط هستند استفاده نمایید . در این زمینه نیز به احساس مخاطبانتان توجه کنید و بر اساس ان به تغییر الگوی طراحی خود بپردازید.

استفاده از فضاهای سفید و خالی در [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
سعی کنید از فضاهای سفید و خالی به درستی و در موقعیت مناسبی استفاده کنید لزومی ندارد که تمامی قسمت های وب سایت شما پر باشد . بخش های سفید سایت تان حتی می تواند هدایت کننده ی مخاطبتان برای مشاهده ی مطلبی خاص باشد .