صومعه سامتاورو گرجستان مشابه کلیسای ترینیتی تفلیس، محل سابق اقامت خانواده های سلطنتی گرجستان، یکی از بهترین دیدنی های گرجستان به شمار می رود. اینجا در 20 کیلومتری تفلیس قرار دارد که باشین تنها 15 دقیقه طول می کشد تا به آن برسید.


کلیسای سامتاورو

این کلیسای بزرگ که در سال 1820 به جای یک کلیسای کوچک چوبی قدیمی ساخته شد، مکانی مذهبی برای مسیحیان به شمار می رود. گنبد و برخی از قسمت های این صومعه پس از زلزله قرن 13 تا 14 بازسازی شد. نقاشی های دیواری این مجتمع مربوط به قرن 16 و 17 می باشد. در قرن 17، کلیسا برای آخرین بار بازسازی شد.


اولین پادشاه مسیحی، میریان و همسرش نانا در این کلیسا به خاک سپرده شدند. ساختمان اصلی این مجتمع، کلیسای بزرگ سامتاورو می باشد. کلیسای کوچک سنت نینو که قدمتش به قرن 4 باز می گردد هم در این مجموعه واقع شده است. در شمال غرب این مجتمع یک ساختمان سه طبقه و در جنوب غرب آن یک کلیسای ارتدوکس گرجی وجود دارد. در شمال کلیسا سه برج کوچک صلیبی متعلق به قرن 15 تا 16 وجود دارد. در حیاط کلیسا، آرامگاه سنت گابریل قرار دارد ، یکی از محترم ترین قدیسان گرجی.. این مکان همیشه پر از زائرین و عبادت کنندگان می باشد.

منبع: [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]