[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] با تاریخ و فرهنگ غنی از دوره پاوانداس تا امپراطوری مغول، تحت تاثیر فرهنگ ها و پادشاهی های مختلف قرار گرفته است. از آنجایی که هندوئیسم بزرگترین مذهب در کشور هند است، میتوان در هر جایی از هند یک معبد پیدا کرد!معبد آکشاردهام

یک معبد هندو در دهلی با مساحت 100 هکتاری که در سال 2005 ساخته شد. این یکی از بزرگترین معابد هندو در دنیاست که کنده کاری های دیدنی، نمایشگاه های جهانی، سالن تئاتر، آبشار موزیکال، سالن غذاخوری و باغ را شامل می شود. بازدیدکنندگان اجازه همراه داشتن کیف، تلفون، و دوربین را ندارند.
معبد کالکا جی

کالکا جی واقع در جنوب دهلی، یکی از معروف ترین و سرشناس ترین معابد دهلی می باشد که به خدای کالی تعلق دارد. معبد لوتوس معروف و معبد ایسکون نیز در نزدیکی آن قرار دارند.
معبد لوتوس

یک معبد و مکانی برای پرستش باهای در [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ، که به شکل گل لاله ساخته شده و در وسط دهلی نو قرار دارد. این یکی از معروف ترین مکانهای گردشگری دهلی می باشد که به خاطر معماری منحصر به فردش، گرذشگران سراسر دنیا را به خو جذب می کند. این معبد بدون هیچ تبعیضی در مذهب به روی همگان باز است.
معبد ایسکون

ایسکون معروف به معبد هار کریشنا متعلق به کریشنا و رادا می باشد که یکی از بزرگترین مجموعه معبدهای هند است. این معبد با معماری منحصر به فرد در ابتدا با سنگ قرمز ساخته شد و ترکیبی از سبک معماری سنتی و معاصر را به تصویر یم کشد.
معبد چاتارپور

معبد چاتارپور در جنوب دهلی متعلق به خدای کاتیایانی، دومین مجموعه معبد بزرگ هند می باشد و بعد از آکشاردام بزرگترین معبد دنیاست. معابد دیگری در این مجموعه واقع شده که به خدای راما ، شیوا و گانشا تعلق دارد.