اسکی یکی از محبوب ترین و هیجان انگیزترین تفریحات در سوچی است که هر ساله گردشگران زیادی به منظور تجربه آن در [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] شرکت کرده و خود را به منطقه کوهستانی سوچی می رسانند . فصل مناسب برای اسکی در سوچی به میزان بارش برف ، نوع برف ، بافت و ضخامت برف نشسته و دمای هوا دارد . معمولا در سوچی این فصل از نیمه دوم ماه دسامبر آغاز شده و تا اواخر ماه آپریل یا اوایل ماه می ادامه دارد . امروزه سوچی با کیلومترها مسیر اسکی و چندین استراحتگاه مجهز یکی از بهترین مقاصد برای اسکی در روسیه می باشد .اسکی سوچی بعد از میزبانی مسابقات المپیک زمستانی 2014 به ورزش دوستان معرفی شد . موقعیت جغرافیایی سوچی در کوه های قفقاز سبب شده تا چندین پیست بین المللی در این منطقه احداث گردد . این پیست های اسکی بسیار مجهز بوده و از امن ترین پیست های اسکی در روسیه محسوب می گردند . معروف ترین پیست های موجود در سوچی عبارتند از :

پیست اسکی گازپروم سوچی
گازپروم یکی از پیست های اسکی سوچی است که با امکانات مناسب و طبیعت زیبا توانسته خود را مطرح سازد . گازپروم دارای 15 پیست اسکی از 3015 متری (طولانی ترین) تا 301 متری (کوتاه ترین) است که این پیست ها فقط مخصوص اسکی بازان با تجربه نبوده و برخی از آن ها برای افراد مبتدی و حتی کودکان مناسب می باشد . در این پیست به نکات ایمنی توجه شده و گروه امداد ویژه با تجهیزات کامل در محل مستقر شده است . تلکابین و تلسکی جهت رفت و آمد ، سرسره های یخی ، محل پیاده روی جنگلی و کوهستانی ، سالن هاکی روی یخ ، سورتمه های سنتی برای تفریح خانواده ها ، فروشگاه ، رستوران و کافه از جمله امکانات موجود در این پیست اسکی می باشد .

پیست اسکی روزا خوتور سوچی
رزا خوتور بهترین و بزرگترین استراحتگاه اسکی در سوچی است که کوتاه ترین مسیر آن 700 متر و طولانی ترین مسیرش 4200 متر طول دارند . علاقه مندان با شرکت در تور سوچی زمستان می توانند خود را به این پیست مجهز رسانده و به تفریح بپردازند . از مهمترین امکاناتی که در روزا خوتور ایجاد شده می توان به وجود 10 تله سی یژ و تله اسکی اشاره نمود که به منظور سهولت در رفت و آمد از ارتفاع 195 متری تا 1250 متری تعبیه شده است .

پیست اسکی گورنایا کاروسل سوچی
همانگونه که بیان شد اسکی از مهیج ترین تفریحات در سوچی است که مراکز و امکانات مخصوص می طلبد . یکی از این مراکز مجهز پیست اسکی گورنایا کاروسل است که بلندترین نقطه آن در ارتفاع 2200 متری از سطح دریا واقع شده است . در این پیست مسیرهایی با درجه بندی مختلف وجود دارد که برخی از ان ها برای افراد مبتدی و برخی دیگر برای افراد با تجربه مناسب می باشد . در این مجموعه بالابرهایی به منظور تسهیل در رفت و آمد تعبیه شده است . پیست های اسکی از جاذبه های سوچی محسوب می گردند .