رشته فوریت های پزشکی

رشته فوریت های پزشکی بدون کنکور : رشته فوریت های پزشکی بدون کنکور را فقط افرادی می توانند آن را انتخاب کنند که دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی آن ها یکی از رشته های شاخه ی نظری اعم از ریاضی فیزیک، تجربی و علوم انسانی باشد. بعضی از شهر ها، رشته فوریت های پزشکی بدون کنکور را برای دواطلبان مرد، در مقطع کاردانی ثبت نام می کند.
برای مشاهده صفحه [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] کلیک کنید.
دانشگاه های علوم پزشکی و دانشگاه های علمی کاربردی هر ساله در رشته های فوریت های پزشکی و دیگر شاخه های پزشکی اقدام به جذب دانشجو بدون کنکور می کنند، شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی بر اساس سوابق تحصیلی و به صورت نیمه متمرکز صورت میگیرد و شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی با شرط معدل می باشد.
دوره های کاردانی رشته فوریت های [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] در چابهار، مجتمع آموزش عالی فقط ویژه ی آقایان برگزار می شود. داوطلبان باید بومی یکی از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان باشند(معیار بومی بودن یعنی داوطلب زادگاهش در همان شهرستان باشد و دو سال آخر دبیرستان و پیش دانشگاهی را در آنجا تحصیل کرده باشد).
معرفی رشته فوریت های پزشکی بدون کنکور

افرادی که در رشته فوریت های پزشکی مشغول به فعالیت هستند، وظیفه ی آن ها امداد و نجات به مصدومانی است که بر اساس تصادف یا سانحه، منجر به آسیب جدی شدند و خدمات و کمک های اولیه را تا قبل از رسیدن مصدومان به نزدیک ترین بیمارستان، ارائه می دهند. [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] داوطلبان متقاضی این رشته باید توجه داشته باشند که همیشه باید در هر شرایطی مانند: کوه، دریا، زلزله، بهمن و هر بلای طبیعی آمادگی روحی و جسمی کافی را داشته باشند.
دانشجویان رشته فوریت های پزشکی باید هم آزمون علمی این رشته را بدهند و هم در آزمون عملی شرکت نمایند و در صورت داشتن سلامت روحی مثل ایثار و گذشت و اعتماد به نفس و هم داشتن سلامت جسمی مثل عدم ابتلا به بیماری های مزمن و صعب العلاج می توانند وارد این رشته شوند.
برای کسب از اطلاعات در مورد رشته فوریت های پزشکی بدون کنکور بصورت تلفنی از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] مالیم گروه فقط از طریق تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید