ناباروری مردان چه عواملی دارد + بهترین روش تولید اسپرم

همانطور که می دانید اسپرم های سالم می توانند به خوبی عمل لقاح را انجام دهند و باعث می شوند شما از لذت جنسی خوبی داشته باشید. بعضی از عوامل می تواند باعث ناباروری مردان شود پس باید آن ها را دانست و از آن ها دوری جست تا اسپرمی سالم داشت. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما ناباروری مردان چه عواملی دارد + بهترین روش تولید اسپرم را آموزش دهیم تا بتوانید یک آمیزش جنسی سالمی داشته باشید. پس اگر شما هم می خواهید بدانید ناباروری مردان چه عواملی دارد + بهترین روش تولید اسپرم یاد بگیرید در ادامه با ما همراه باشید.

ناباروری مردان چه عواملی دارد؟

مسائل پزشکی مختلف می تواند به مشکلات باروری مردان کمک کند، از جمله:

  • مشکل در هیپوتالاموس یا غده هیپوفیز


قسمتهایی از مغز که سیگنالهای بیضه را برای تولید تستوسترون و اسپرم (هیپوگنادیسم ثانویه) نشان میدهند.

  • بیماری سینوس


اختلالات حمل و نقل اسپرم

  • سن نیز می تواند نقش داشته باشد


توانایی اسپرم برای حرکت و نسبت اسپرم طبیعی با سن کاهش می یابد و بر باروری انسان تأثیر می گذارد . برخی تحقیقات نشان می دهد که برای مردان در اواسط دهه ۳۰ و اوایل دهه ۴۰ سالگی برای رسیدن به حاملگی بیشتر از مردان جوانتر طول می کشد.
بهترین روش تولید اسپرم

شما می توانید اقدامات ساده ای را برای افزایش شانس تولید اسپرم سالم انجام دهید . مثلا:

  • کنترل وزن


برخی تحقیقات نشان می دهد که افزایش BMI با کاهش تعداد اسپرم و حرکت اسپرم مرتبط است . یک رژیم سالم بخورید مقدار زیادی میوه و سبزیجات را انتخاب کنید که غنی از آنتی اکسیدان هستند – ممکن است به بهبود سلامت اسپرم کمک کند.

  • جلوگیری از عفونت های منتقل شده از جنس(STIs)


عفونت های منتقله از راه جنسی – مانند کلامیدیا و گونوره – باعث ناباروری مردان می شود. برای محافظت از خود، تعداد شمار شرکای جنسیت خود را محدود کنید و هر بار که رابطه جنسی دارید، از یک کاندوم استفاده کنید یا در یک رابطه متقابل یکپارچه با شریکی زندگی کنید که آلوده نیست.

  • کنترل استرس


استرس میتواند عملکرد جنسی را کاهش دهد و با کاهش هورمونهای مورد نیاز برای تولید [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] مواجه شود.

  • حرکت کنید


فعالیت بدنی متوسط ​​می تواند سطح آنزیم های آنتی اکسیدان قوی را افزایش دهد که می تواند به حفظ اسپرم کمک کند.
منبع: [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]