[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] آشپزخانه برای تازه نگه داشتن غذا استفاده می‌شود، اما کاربردهای دیگری خارج از آشپزخانه دارد.
1- با سلفون می‌توان رنگ، ترکیبات رنگی یا بتونه را پوشش داد. با این کار از خشک شدن این مواد جلوگیری می‌کنیم و روز بعد هم می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم.
2- وقتی به جایی نقل مکان کنیم و یا به یک پیک نیک خارج از شهر می‌رویم، برای این‌که ظروف به هم برخورد نکنند دور هر کدام از آن‌ها سلفون می‌پیچیم.
3-وقتی جسم سنگینی را حمل کنیم، یک تکه بزرگ از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] را به دور خود تاب می‌دهیم تا به صورت یک طناب درآید. طناب را دور بسته مورد نظر می‌پیچانیم و دو سر آ نرا به هم گره می‌زنیم. سلفون پیچیده شده مانند یک طناب محکم عمل می‌کند.
4-از سلفون برای نگه داشتن غلطک رنگ می‌توان استفاده کرد. غلطک یا قلموی رنگ خیس را در سلفون قرار می‌دهیم و از خشک شدن آن‌ها جلوگیری می‌کنیم. با این کار روز بعد هم می‌توان از آن استفاده کرد.
5- اگر قصد دارید کفش و یا چکمه خود را تا فصل بعدی در کمد نگه دارید، روی آن را به طور کامل چندین لایه سلفون بپوشانید. با این کار از جذب گرد و خاک روی آن جلوگیری می‌کنیم.
6- زمانی که می‌خواهیم چند تخته چوب را با هم حمل و جابجا کنیم، ابتدا و انتهای هر چوب را با سلفون می‌پوشانیم تا لبه‌های آن‌ها محافظت شوند.
7- یکی از روش‌های دکوراتیو دیوار استفاده از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] است. به این صورت که زمانی که رنگ روی دیوار هنوز خیس است، یک تکه از سلفون را به صورت چروک روی آن قرار می‌دهیم. با انگشت دست می‌توان این چروک را ایجاد کرد. وقتی رنگ خشک شد، سلفون را از روی دیوار بلند می‌کنیم. با این کار بافت زیبایی روی دیوار ایجاد می‌شود.
8- اصولاً از لابه‌لای پنجره‌های قدیمی باد وارد فضای خانه می‌شود. می‌توانیم از این سلفون‌ها برای درزگیری مناطق مورد نظر استفاده کنیم.
9- اگر موقع باغبانی و استفاده از بیل و بیلچه دسته آن‌ها از دستتان لیز می‌خورد، دور دستتان یک یا دو لایه سلفون بپیچید تا مانع لیز خوردن دسته شود.
10- از سلفون برای پوشش مکانی استفاده می‌کنیم که دانه‌های گیاه را کاشته‌ایم. با این کار رطوبت برای رشد گیاه را زیاد می‌کنیم و تا موقعی که بذرها رشد کنند خاک مرطوب می‌ماند و یک گلخانه کوچک خواهیم داشت.