این روزها بیشتر تکنولوژی های جدید از صنایع نظامی استفاده می شود. مسلم است که تکنولوژی[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] هم در صنعت نظامی استفاده شده است.

اما هرچی زمان گذشت از این فناوری در صنایع دیگر استفاده شد. کاربرد این پرینترها در مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد که به نمونه اولیه جهت نمونه سازی مورد نیاز است یا قطعه مورد نظر بسیار پیچیده است.

۱- صنایع نظامی:

قطعات پیچیده ای در صنایع نظامی استفاده می شود. مهم نبودن هزینه، این ویژگی باعث شده است که دستگاه [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] به اصلی ترین مورد در تولیدات نظامی تبدیل گردد.

۲- صنایع فضایی:

ایجاد قطعات بسیار دقیق در انداره کوچک یکی از لازمه های صنایع فضایی است.

اما بیشترین کاربردی که [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] دارد در فضا است. جایی که امکان ساخت قطعه های مختلف با روش های فنی دیگر تولید و ساخت نیست.

افرادی که می خواهند در پایگاه های فضایی قطعات خود را آزمایش یا تعمیر کنند از این[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] استفاده می کنند.

پروژه عظیمی که توسط تیم تحقیقاتی ناسا توسط شرکت های بزرگ فضایی انجام می شود و از مدیران اصلی آن فردی ایرانی است این است که مقر خود را با استفاده از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]بسازند.

۳- طلا و جواهرات:

نمونه سازی با دقت بسیار بالا و ظرافت آن با قابلیت ریخته گری که جز بخش مهم این صنعت است از کاربردهای دیگر [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] هستند.

چیزی که در صنعت طلا و جواهر سازی حائز اهمیت است داشتن دقت و کیفیت سطح است.

در این چند سال اخیر ورود مدل های پیچیده و گسترده و زیبای طلا و جواهر به کشور گسترش یافت. طلاسازان و کسانی که در کار صنت طلا و جواهر هستند در عرصه رقابت دچار رکود شده بودند. اما در حال حاضر با پیدایش دستگاه [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] صنت طلا سازی دوباره شروع به پیشرفت کرد.

۴- معماری:

طراحان مایلند ماکت های ساختمانی را که می سازند به صورت واقعی ببینند. این امر تنها با استفاده از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] میسر خواهد بود.

استفاده از پرینت سه بعدی در عرصه طراحی غرفه نمایشگاه ها و سازه های مجتمع مسکونی یا تجاری بسیار مفید واقع شده است.

۵- انیمیشن:

کسانی که شخصیت های کارتونی را طراحی می کنند بسیار مایلند نمونه سازی آن ها به دفعات بیشتر توسط پرینت سه بعدی انجام شود تا نمونه مورد نظرشان ساخته شود.

۶- خودرو:

با استفاده از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] می توان قطعات پیچیده خودرو را به هر دفعه که مورد نیاز بود مدل سازی کرد.

۷- پزشکی:

اسکلت استخوانی هر شخص با دیگری متفاوت است . با استفاده از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] میتوان اسکلت بدن را بسته به هر عضو نمونه سازی کرد که این کار نیاز به دقت بسیار بالایی دارد.

۸- کفش:

در طراحی کفش چون باید اندازه ها دقیق و متناسب باشد نمونه سازی به دفعات زیاد انجام می شود تا آن مدل کفش مورد نظر ساخته شود و به تولید انبوه برسد.

۹- آموزشی:

اکثر مراکز تحقیقی و دانشگاه به [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] نیاز دارند.

۱۰- خانگی:

پیش بینی شده است در چند سال آینده پرینت دو بعدی جای خود را به پرینت سه بعدی بدهد.

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]