ژست گرفتن برای عکس گذرنامه فقط یک دقیقه طول می‌کشد، اما حاصل آن سال‌ها همراه فرزند شما خواهد بود. این عکس نه تنها باید ظاهر را به دقت ترسیم کرده و نشان دهد بلکه شما باید تا حدودی به این عکس حساس، افتخار نیز بکنید. چند دقیقه وقت گذاشتن برای آماده شدن قبل از جلسه عکاسی، تنها چیزی است که برای گرفتن بهترین عکس ممکن، نیاز دارید.

 • ابتدا شرایط و ضوابطی را که برای عکس[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] باید آن‌ها را رعایت کنید را مطالعه کنید. بر طبق این ضوابط، عکس باید جدید باشد و حداکثر یک ماه از گرفتن آن گذشته باشد. تمام رخ باشد، طوری که تمام قرص صورت به طور کامل مشخص باشد.. باید زمینه عکس سفید یا یک رنگ روشن باشد، اندازه عکس نباید بزرگتر از 6*4 باشد.
 • شانه‌هایش را صاف نگه دارد و مقدار کمی به طرف پایین بکشد. چانه‌ی خود را به اندازه‌ای که بتواند سر خود را در حالت معمولی حفظ کند، به جلو بیاورد. می‌توانید از عکاس بخواهید که تا شماره 3 شمرده و سپس عکس بگیرد تا فرزندتان آمادگی لازم را پیدا کند. او نیز هنگام گفتن شماره یک پلک بزند تا هنگام گرفتن عکس چشمانش بسته نباشد. سعی کند طوری او را راهنمایی کنید خنده‌ای که حالت چهره او را به هم بزند، نداشته باشد و بدون جدا کردن لب‌های خود از یکدیگر، به چیزهای شاد فکر کند.
 • مقدار کمی پودر جذب‌کننده چربی به پیشانی و بینی او بزنید. این پودر باعث می‌شود پوستش چرب به نظر نرسد و هم‌چنین مانع از بازتاب نور و شفاف دیده شدن پیشانی و بینی‌ او می‌شود.
 • از مهم‌ترین چیزهایی که باید به آن توجه شود، لباس است. توجه داشته باشید که عکس فقط سر و شانه‌های را شامل می‌شود، بنابراین محدوده‌ی اطراف گردنش دیده خواهد شد و لباس بقیه‌ی قسمت‌های بدن برای عکس اهمیت ندارد. همان‌طور که گفته شد، حدالمکان از عینک استفاده نکند. در غیر اینصورت، عکس مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد. این کار، روند طبیعی اخذ گذرنامه را برای طولانی‌تر می‌کند. همچنین از هر گونه لباس فرم نیز نباید استفاده کند.
 • در ادامه، خالی از لطف نخواهد بود که نظر تعدادی از عکاسان باتجربه و حرفه‌ای در زمینه عکاسی را در مورد عکس گذرنامه کودک بشنویم.
  Michael Turtle

  همه چیز در چشمان شما خلاصه خواهد شد. این روزها محدودیت‌های زیادی برای ظاهر یک فرد در عکس گذرنامه اش وجود دارد. او نمی‌تواند لبخند بزند، باید مستقیماً به دوربین نگاه کند و مانند این‌ها. اما در مورد این که حالت چشمانش چطور باید باشد قانون و محدودیتی وجود ندارد. اگر کاری کنید که چشمانش دوستانه، باز، شاد و کنجکاو برای دیدن جهان به نظر برسد، حتی قبل از رسیدن به مرزهای مقصدتان، پیام درستی را به آن‌ها منتقل کرده‌ است.
  Charli Moore

  قبل از وارد شدن به استودیو، کمی زمان صرف آراستگی ظاهر خود کنید. موهای او را شانه زده و مرتب کنید، لباسش را چک کنید و مطمئن شوید لباسی می‌پوشد که رنگ آن با پس‌زمینه سفید عکس در تضاد باشد.
  Nicole Connolly

  اولین بار که برای گرفتن عکس گذرنامه‌ام اقدام کردم، تجربه بسیار بدی بود و از عکس خودم به هیچ‌وجه راضی نبودم. من باید به مدت ۱۰ سال آن عکس را تحمل می‌کردم، بنابراین تصمیم گرفتم دوباره تلاش کنم و این بار نتیجه کار بسیار بهتر از قبل بود. بهتر است این نکات را هنگام گرفتن عکس گذرنامه خود در ذهن داشته باشید تا مانند من مجبور نباشید دوباره عکس بگیرید: هیچ وقت بلافاصله بعد مدرسه یا مهدکودک، او را برای عکاسی نبرید. هیچ کس با پُف زیر چشمانش زیباتر به نظر نمی‌رسد. با یک شانه جیبی همراه موهای او را قبل از عکاسی، با آن مرتب کنید، زیرا موهای او هر اندازه هم که آراسته و مرتب باشد، با گذر زمان ممکن است نامنظم شود. لباسی بپوشانید که با رنگ پوست شما هماهنگ باشد تا رنگ‌پریده و خسته به نظر نرسد.

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] - [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] - [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] - [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] - [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]