لاهیجان شهری که به عروس گیلان معروف است.عروس استان گیلان پر جمعیت ترین شهر شرق گیلان نیز می باشد. شهر لاهیجان پوشیده شده از بوته های چای می باشد.لاهیجان یکی از قدیمی ترین شهر های گیلان می باشد.لاهیجان از معدود شهر های شمالی است که دریا ندارد از یک سمت یه رشت متصل می شود و از سمت دیگر به لنگرود.لاهیجان چای نیز معروف است و "چای لاهیجان" نیز شهرت جهانی دارد.


درآمد مردم این شهر از راه توریسم و چایکاری می باشد ولی متاسفانه طی سالهای اخیر شاهد آن بوده ایم که باغ های چای در استان گیلان از بین می روند و ساخت و ساز ها هستند که جای آنها را می گیرند.
تله کابین لاهیجان:
تله کابین احرار در لاهیجان، دارای مناظر زیبای طبیعی است. این تله کابین در پی عقد قراردادی بین شهرداری لاهیجان و شرکت احرار در سال ۱۳۸۴ تأسیس شد.این تله کابین نیز جاذبه های خود را دارست و از کوهی به کوه دیگر می رود و همچنین درای دو ایستگاه نیز می باشد.این تله کابین توسط شرکتی اتریشی پیاده سازی شده است.
این تله کابین همه روزه باز است و توانایی جابه جایی تا دوهزار مسافر در روز را داراست.شیطان کوه لاهیجان:
این مکان نیز یکی از نقاط توریست پذیر می باشد که در زمان تعطیلات توریست های زیادی از این مکان دیدن می کنند قدیم این مکان به شاه نشین نیز معروف بوده است.این کوه در شرق لاهیجان قرار دارد.
استخر لاهیجان:
برکه‌ای که طول زیادی داشت در جلوی آن بود که برای انبار کردن آب در امر آبیاری کشاورزی این شهر از آن استفاده می‌شد. امروز برکه به دریاچه‌ای مصنوعی تبدیل شده که در میان آن جزیره‌ای وجود دارد و عمارت کوچکی در این مکان دیده می شود. در دل شیطان کوه آبشاری مصنوعی ایجاد شده که آب آن از همین دریاچه که به "استخر لاهیجان" معروف است، تأمین می‌شود.منطقه خوش آب و هوایی که با آبشار و دریاچه‌ای به همین نام، گردشگر پذیرترین نقطه لاهیجان به حساب می‌آید.استخر لاهیجان خیلی محبوب است هم در میان مردم هم در گرداشگرانی که به این شهر می آیند.[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

علت محبوبت و مشور بودن لاهیجان مناظر زبا و پوشش گیاهی خوبی است که این شهر دارد.علاوه بر آن مردم خوب و خونگرد لاهیجان که به مهمان نوازی نیز معروف هستند بی تاثیر در این محبوبیت نیست.[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]