یکی از معضلاتی که همه ما به آن دچار شده ایم ، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]است . شاید اولین چیزی که به ذهن همه ما خطور کنید این باشد که احتمالا حشره ای ( پشه ) پوست ما را گزیده است و به این دلیل پوست ما می خارد . خوب بر طبق تحقیقات تنها 20 درصد خارش های موضعی پوست به خاطر گزش حشرات به وجود می آیند . پوست مهم ترین و اولین سپر دفاعی بدن ما در برابر میکروب ها می باشد . اگر پوست ما نسبت به شرایطی واکنش نشان بدهد یعنی که خطری آن را تهدید می کند . معمولا این واکنش ها با التهاب و خارش همراه هستند . امکانش هست که این خارش ها به دلیل بیماری های جدی همچون بیماری های کبد و نارسایی کلیوی بوجود آمده باشند . پس به شما توصیه می کنیم که خارش ها را جدی بگیرید و در ادامه با ما باشید تا در این مطلب سلامت پوست در مورد خارش و علل آن بیشتر اطلاعات به دست بیاورید .
چگونه خارش پوست را برطرف کنیم ؟


[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
یکی از رایج ترین علت های خارش ، پوست های خشک هستند . اگر بعد از خارش در اطراف پوست خود قرمزی یا تورم پیدا نکردید پس حتما دلیل خشکی پوست می باشد . خشکی پوست علت های زیادی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به بالا رفتن سن ، تغییر آب و هوا و نزدیکی با سطوح سخت از شایع ترین آنها هستند .
روش درمان : خشکی پوست معمولا با مصرف کرم های مرلوب کنند درمان می شوند ولی اگر این خشکی پس از مصرف کرم های مرطوب کننده بهتر نشدند ، بهتر است به متخصص پوست مراجعه کنید .

اگزما

این بیماری پوستی با از دست رفتن آب بدن بوجود می آید و در طی آن پوست بدن خشک و پلاسیده می شوند . معمولا این بیماری بیشتر در کودکان رخ می دهد ( از هر 5 کودم 1 نفر مبتلا می شود ) چون که ماده چربی درون غشای سلولی کودکان کم است . به همین دلیل است که همیشه باید پوست نوزادان را مرطوب نگه داریم . معمولا در بزرگسالان از هر 50 نفر یک نفر به اگزما دچار می شود .
روش درمان : در کودکان روش درمان تنها استفاده مایعات و مرطوب کردن پوست انها و در برزگسال ها استفاده از کرم های کورتیکواستروئید است .[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

شایع ترین علت خارش پوست در میان انسان ها آلرژی می باشد . بدن هر فردی ممکن است به ماده خاصی آلرژی داشته باشد و در مواجه با آن ماده واکنش نشان بدهد . این واکنش ها معمولا با خارش ، التهاب و قرمزی پوست همراه هستند . از رایج ترین آلرژی های پوستی می توان به آلرژی به حیوانات خانگی ، پرز هلو ، الیاف و فلز نیکل اشاره کرد .
روش درمان : دوری کردن از مواد آلرژی را و استفاده از کرم های ضد خارش .


کهیر
در واقع کهیر نوعی التهاب پوستی است که با بیرون زدن پلاسمای خون از رگ ها ایجاد می شود . معمولا کهیر ها با برخورد با موارد آلرژی زا یا در آب و هوای خیلی سرد یا گرم ایجاد می شوند . خارش های بوجود آمده از کیهر بسیار دردناک و طولانی مدت هستند . هنوز درمانی برای کهیر پیدا نشده است و معمولا هر فردی در عمر خود یک بار به کهیر مبتلا می شود .
روش درمان : استفاده از آنتی هیستامین

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]