اولین مورد از ویژگی یک آرایشگاه زیبایی خوب محیط امن با انرژی خوب سالن زیبایی است. اگر سالن زیبایی شما محیط امنی داشته باشد در مشتری ایجاد آرامش و امنیت میکند. منظور از امنیت هم مالی است هم روانی. خیلی مهم است که مشتری بداند پا به یک آرایشگاه خوب و امن گذاشته است و ترس از دست دادن و جا گذاشتن وسایل خود را نداشته باشد.
از لحاظ روانی هم یک آرایشگاه خوب یعنی وقتی وارد محیطش میشوید با انرژی خوب و مثبت مواجه بشوید و پر از جروبحث و اخم و مشکلات شخصی آرایشگر نباشد.
از تجربه دیگران استفاده کنید.
ببینید از اطرافیان و آشناهایتان چه کسی را پیشنهاد می دهند.
بسیاری از سالن‌ها در تبلیغات خود از متدها و مدارک به روز بین‌المللی صحبت می‌کنند اما در واقع فقط مدرک دوره عمومی فنی حرفه‌ای را دارند
سالن را بپسندید. یک سالن خوب سالنی است که پرسنل آن با شما رفتار محترمانه‌ای دارند زیرا از اینکه شما آنها را انتخاب کرده‌اید خرسندند. از طرفی مدیر یک سالن زیبایی باید بتواند محیط را کاملا تمیز و با طراوت نگاه دارد. وقتی وارد سالن می‌شوید ببینید وضعیت پاکیزگی سرشورها، میزکار، دیوارها، کف و سرویس‌های بهداشتی چگونه‌اند. اگر مدیر سالن به این موارد اهمیت نمی‌دهد دیگر آنجا نروید زیرا در سطح شهر سالن‌دارهایی هستند که به حداقل‌های حقوق مشتری اهمیت می‌دهند.
نکات بهداشتی هنگام اصلاح
آرایشگران باید پیش از شروع اصلاح بند و ابرو، نخ را با الکل ضدعفونی کنند و بعد از پایان کار هم برای کاهش التهاب پوست مشتری، از پماد اکسید روی استفاده کنند. بعد از استفاده هر مشتری، نخ باید عوض شود تا یک نخ با پوست دو صورت تماس نداشته باشد. در غیر این صورت، احتمال انتقال بیماری‌های پوستی زیاد است. برای مشتریان گذری، آرایشگر باید تعدادی موچین ضدعفونی شده آماده داشته باشد و در طول روز یک موچین را تنها برای یک نفر استفاده کند. در پایان روز نیز همه موچین‌ها را برای ضدعفونی شدن در الکل قرار دهد.ما به شما توصیه می کنیم یک موچین مرغوب برای خودتان تهیه کنید وهنگام مراجعه به آرایشگاه از آرایشگر خود بخواهید ابروهای شما را با موچین خودتان تمیز نماید.
آرایشگاه‌ها و تخلفات رایج
امروزه ،در بیشتر سالن زیبایی سطح شهر خدمات تتو را انجام می‌دهند، محصولات چاقی و لاغری تجویز می‌کنند و… که تمام این موارد تخلف پزشکی به حساب می‌آید. یک آرایشگاه فقط حق دارد در چارچوب وظایفی که از سوی اتحادیه صنف آرایشگران زنانه مشخص شده، باتوجه به مبلغ‌ها و هزینه‌های تعیین شده اقدام کند. از جمله کارهایی که هم‌اکنون رواج زیادی در آرایشگاه‌ها یافته، تزریق ژل به لب . یا همان پروتز است. این موضوع موجب متورم شدن لب‌ها می‌شود و اگر به هر دلیلی موجب عفونت شود، فرد حق شکایت داشته و مدیر [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] مسئول عواقب به وجود آمده است. این موضوع درباره تتو و هاشور ابرو یا بدن هم صادق است. بسیاری از افراد پس از تتو دچار حساسیت پوستی می‌شوند و روی ابروی آنها گوشت اضافه درمی‌آید. این موارد در حوزه آرایشگاه‌ها، تخلف بهداشتی محسوب شده و پرونده آن به شورای حل اختلافات ارسال می‌شود.
توجه داشته باشید که حتما قبل انجام پروتز لب و یا هاشور ابرو و تتو در سالن های زیبایی حتما از داشتن مهارت و علم آرایشگر مربوطه اطمینان حاصل کنید چون مستقیما با سلامتی فرد درگیری دارد و اشتباهی حتی کوچک منجر به صدمات جبران ناپذیری می‌شود.