اصلاح صورت یکی از کارهای مشترک خانم ها و آقایان است. اما اغلب خانم ها با مشکل مواجه اند، زیرا آن ها می خواهند علی رغم از بین بردن موهای زائدشان، رشد موها کند تر و رویش موها نرم تر باشد. به این منظور معمولا خانم ها با انواع و اقسام لوازم آرایشی، کرم ها و پودرهای موبر درگیر هستند. ممکن است حین اصلاح با تیغ یا ژیلت یا بند و ابرو یا هر وسیله تیز و برنده دیگری، باعث زخم شدن پوست شده یا شاهد جوش های ریز روی سطح پوست باشید

کرم توت فرنگی بعد از اصلاح صورتاین کرم برای بعد از اصلاح صورت و ترک های پوستی بسیار مفید و کارامد است. شما می توانید با کمک توت فرنگی پوره شده و کمی کرم، خمیری تهیه کنید و روی سطح پوست و صورت بمالید. این کرم را روی نواحی مشخص به مدت 20 دقیقه بمالید و سپس با آب گرم بشویید. این روش بسیار ساده، بعد از اصلاح صورت می باشد.
روغن درخت چای بعد از اصلاح صورت


این روغن موارد استفاده زیادی دارد. برای مثال بعد از اصلاح صورت یا موم انداختن، برای درمان سوختگی ها، جوش ها و جراحت ها از این روغن استفاده می شود. روغن را به آرامی روی نواحی مشخص پوستتان بمالید و اجازه دهید روغن جذب پوست شود. روغن درخت چای باعث مرطوب شدن پوست و محو شدن جای زخم ها می شود. می توانید چند قطره از این روغن را داخل لوسین بدنتان بریزید و به پوستتان بزنید. حتی می توانید بعد از اصلاح صورت، روغن را به تنهایی روی پوست بمالید.
پودر بچه قبل از اصلاح صورت


پودر بچه هم فواید بسیاری دارد. یکی از استفاده های آن، رفع جوش ها و خارش های پوستی ناشی از خشکی پوست است. برای جوش های خشکی بچه ها هم از این پودر استفاده می شود. کافی است مقداری از پودر را قبل از اصلاح صورت و بدن به پوست بزنید و بعد اصلاح کنید، تا از بروز هرگونه حساسیت و جوش خودداری شود.
روغن نارگیل

این روغن برای مداوای بسیاری از بیماری های پوستی مفید است. استفاده از روغن ها و لوسیون های نارگیل به این صورت است که فقط آن را روی پوست بمالید تا جذب پوست شود. این روغن خاصیت نرم کنندگی دارد و در درمان خیلی از مشکلات پوستی کارامد است.
اسکراب و لایه بردار


برای درست کردن یک اسکراب عالی، از روغن نارگیل و شکر استفاده کنید. اگر معمولا بعد از هر بار اصلاح موهای زائد با مشکلات خارش و التهاب پوستی مواجه می شوید، از این اسکراب استفاده کنید.
نارون کوهی بعد از اصلاح صورت


این گیاه برای درمان جوش ها و جراحت های افراد با پوست خشک بسیار مناسب است. با استفاده از مقدار کمی از این گیاه بر روی جوش ها و جراحات پوستی، مشاهده می کنید که ویژگی های ضد عفونی کننده از بروز التهاب و جوش‌های بعد از اصلاح جلوگیری می کنند.
ماست قبل از اصلاح صورت


از ماست هم می توانید استفاده کنید. استفاده از ماست به مدت 20 دقیقه قبل از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] موجب نرمی بافت های پوست می شود که به راحت بند‌انداختن پوست می‌شود و باعث ایجاد خراش نمی‌شود. هم چنین با کمک گذاشتن خیار روی زخم ها می توانید نتایج و اثرش را بیبنید.
اصلاح صورت جزء کارهای اساسی و همیشگی انسان است که برای مرد و زن تفاوتی وجود ندارد. با انتخاب یکی از درمان های طبیعی بالا می توانید از جوش ها و جراحات ناشی از بعد از اصلاح صورت راحت شوید.
پس از اصلاح از آب سرد استفاده کنید


زمانی که کار اصلاح شما به پایان رسید و خواستید صورت خود را تمیز کنید و آب بکشید بهتر است از آب سرد استفاده کنید، با این کار ضمن کاهش دمای سطح پوست شما اگر خراش یا بریدگی کوچکی هم ایجاد کرده باشید به سرعت آن را بسته و درمان می کنید.
از ماسک OATMEAL MASK استفاده کنید


ماسک oatmeal mask که همان ماسک جو است سالها و شاید قرن هاست که برای پوست و التهاب آن استفاده می شود.
روش تهیه ماسک جو دوسر :
برای تهیه این ماسک شما به جوی دو سر احتیاج دارید. نصف پیمانه آب داغ را با یک سوم پیمانه جوی دوسر مخلوط کرده و دو دقیقه زمان دهید تا جو باز شود ، سپس دو قاشق غذا خوری ماست و دو قاشق غذا خوری عسل را به آن اضافه کنید. حال شما به یک سفیده تخم مرغ نیز احتیاج دارید که به ترکیب اضافه کنید. این مایع را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و سپس با آب بشویید.