یکی از تصورات غلط والدین در مورد دندان شیری کودکان این است که چون این دندان ها دائمی نیستند و بعد از مدتی میریزند نیاز به مراقبت ندارد. در صورتی که [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] توصیه می کند که مراقبت های بهداشتی از دندان ها و تغذیه ای در کودکان می توانند در حفظ دندان های اصلی آن ها کمک موثری باشد. این گونه آموزشی هم برای کودکان می شود تا از دندان خود مراقبت کنند.
مورد مهمی که باعث خرابی و نامرتبی در دندان های دائمی می شود دلیلش برآن است که در حفظ و نگهداری دندان های شیری توجهی نشده است و هنگام خرابی و یا پوسیده شدن دندان های شیری به [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] مراجعه نکردند. شیشه شیر و قاشق غذا راهی برای ورود میکروب و آلودگی به دهان بچه است. دهان مادر راه دیگر انتقال میکروب است. بسیاری از مادران هنگام غذا دادن به کودک خود عادت دارند تا قبل از او غذا را مزه کنند که اگر آلودگی وجود داشته باشد به کودک منتقل می شود.
کودکان کم سن نمی توانند از دندان خود به خوبی مراقبت کنند. آن ها روش درست مسواک زدن که باعث شود دندان ها پوسیده نشود را نمی توانند به خوبی انجام دهند. به همین دلیل تنها مشکل رایج مربوط به دندان کودکان، پوسیدگی دندان ها آن ها است. پس به همین دلیل چون کودکان نمی توانند از دندان خود مراقبت کنند وظیفه والدین است تا مراقب دندان های آن ها باشند.
والدین باید کودک خود را هر 6 ماه یکبار نزد [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ببرند. آن ها باید دندان فرزندشان را مسواک بزنند. زمانی که احساس میکنند دندان کودکشان در خطر پوسیدگی قرار دارد می توانند از فلوراید ( دهان شویه ) به مقدار کم استفاده نمایند.
راه دیگر پیشگیری از پوسیده شدن دندان کودکان استفاده از شیاربند در دهان آن ها است که این کار به وسیله ی متخصص [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] انجام می گیرد. بعضی مواقع هم [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] با مالیدن فلوراید از پوسیده شدن دندان کودکان جلوگیری می کند. [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] توصیه می کنند، بهترین راه پیشگیری از پوسیدگی و از بین رفتن دندان کودکان، آموزش مراقبتی و بهداشتی به کودکان از دندانشان است .
توصیه مهم [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] در تغذیه کودک
موارد دیگری که والدین می توانند از پوسیده شدن دندان کودکشان جلوگیری نمایند، نظارت داشتن آن ها بر تغذیه کودکشان و جلوگیری از مصرف زیاد مواد مضری است که برای دندان آن ها ضرر دارد. شیر دادن به کودکان از مواد غذایی است که باعث پوسیدگی دندان آن ها می شود.
مواد خوراکی مانند شکلات ها و شیرینی ها و اسنک ها باعث افزایش پوسیده شدن دندان کودک شما می شود. [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] می تواند یک رژیم غذایی مناسب برای کاهش دریافت مواد پوسیده زا، با توجه به جنبه های اصلی مواد غذایی به شما ارائه دهد. حذف کربوهیدرات ها و کاهش مصرف اسنک ها و نوشیدنی ها و خوراکی های شیرین و چسبناک باعث اصلاح الگوی مصرفی مواد غذایی کودکان می شود. بهتر است وعده های غذایی کودکان به 3 وعده اصلی و 3 میان وعده در روز محدود شود. از خوراکی هایی که ساکارز دارند به کودکان جلوگیری شود. والدین سعی کنند تعداد دفعات مصرف شیرینی و شکلات به کودکان را به یک بار در هفته محدود نمایند.
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] - [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]


[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] - [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]-[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] -[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] -