زالو درمانی و خواص خارق العاده ی آن در درمان بیماری ها

درمانی در طب مدرن
: استفاده از[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]در درمانی امراض سابقه ای طولانی دارد. پیشینه تاریخی آن قدمتی به اندازه مصر باستان دارد. به دلیل خواص درمانی مشاهده شده در آن، از سالهای ۱۹۳۰ تا کنون زالودرمانی در طب مدرن نیز استفاده می شود و پرورش زالو و آموزش پرورش زالو از همان زمان مورد توجه قرار گرفته است. امروزه نیز زالودرمانی در طب مدرن جایگاه ویژه ای دارد. در زالو خواص فراوانی مانند خواص ضدالتهابی، ضددردی و ضدعفونی‌کننده بزاق آن اثبات شده است که باعث شده از زالو در درمانی بیماریی هایی از جمله مشکلات قلبی عروقی، واریس پاها و جراحی‌های بسیار ظریف استفاده شود و همچنین بازار فروش زالو را رونق داده اند. امروزه به دلیل خواص ذکر شده از زالو پرورش زالو و خرید زالو و همچنین فروش زالو از مسائل مهم اقتصادی محسوب می شود و باعث شده که برخی از کشورها ازخرید و فروش زالو و صادرات آن درآمد هنگفتی بدست آوردند.
زالو درمانی در طب مدرن

محققان اخیرا در بزاق زالو مواد آنزیمی و پروتئینی را کشف کرده اند که موجب توصیه آنها به استفاده از[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]شده است. خواص موجود در بزاق زالو عبارتند از : ضدانعقادی و ضد التهابی، خاصیت گشادکنندگی، خاصیت بی حس کنندگی و خاصیت آنتی بیوتیکی. بنابر گفته محققان خاصیت انعقادی هیدرودین در بزاق زالو سبب کاهش ریسک و حملات قلبی در عمل جراحی آنژیوپلاستی قلب و بطور کلی در بیماری های کرونری قلب شده است. تحقیقات صورت گرفته بر روی زالوها نشان از مفید و موثر بودن این جانور کوچک دارند. برخی از تحقیقات پیرامون زالو در متن زیر آورده شده است:
۱- ریکاو و کولین آمریکایی در مقاله‌ای تحت عنوان کاربردهای نوین [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] گزارش اثر شگفت‌انگیز زالو درمانی در بهبودی پیوند Rejecct شده انگشت قطع شده دست یک کودک سه ساله و گرافت عضلانی گردن یک مرد ۶۷ ساله را قید کرده‌اند.
۲- زاخارسکی و همکارانش در Report خود بیماری با ملانوم بدخیم متاستاتیکی را معرفی کردند که طی سه جلسه زالو درمانی کاملاُ مداوا شده است (تحریک رشد سلولهای سرطانی ملانوم به دلیل آنزیم مترشحه از سلولهای ملانوم است که هیدرودین بزاق زالو مهار کننده این آنزیم است).
۳- جوزف آیتون جراح ترمیمی بیمارستان ماساچوست ایالات متحده در سال ۱۹۸۵ وازنش(Reject) پیوند گوش یک پسربچه را با زالو مرتفع ساخت.
۴- امروزه در مهار Venous Congestion (مهمترین کمپلیکاسیون جراحی‌ها پلاستیک و میکروسکوپی و پیوند اعضاء و گرافت‌های پوستی) زالو به خوبی عمل می‌کند و مانع احتقان خون، هماتوم، ادم، ترومبوز و نکروز عضو یا فلاپ پیوند زده شده می‌گردد.

امروزه در کشور ما نیز از زالودرمانی در طب مدرن استفاده می شود و این خود باعث انگیزه برای پرورش زالو آموزش پرورش زالو و خرید و فروش زالو شده است. از آنجایی که بهترین نوع زالو زالوی ایرانی است کشور ما در حال حاضر صادرکننده زالو به کشورهای دیگر نیز محسوب می شود. شرکت تعاونی گیلان لیرو از متخصصین با تجربه در تولید زالوی طبی است که سهم بسزایی در صادرات زالو به کشورهای دیگر را دارد. اگر به دنبال خرید زالو به قیمت مناسب و پرورش زالو هستید شرکت گیلان لیرو انتخاب بسیار خوبی برای خرید زالو می باشد. گیلان لیرو با فروش زالو و گذاشتن دوره های آموزش پرورش زالو راهنمای کسانی است که قصد زالودرمانی و یا پرورش زالو را دارند. علاقه مندان به شرکت در دوره های آموزش پرورش زالو می توانند با ثبت نام در سایت این شرکت نسبت به حضور در دوره آموزش پرورش زالو اقدام کنند.