امینیت‌ یا لمینت دندان ، صفحاتی از جنس کامپوزیت یا سرامیک (چینی) هستند که بدون تراش و یا با حداقل آماده سازی سطح بیرونی دندانهای قدامی (دندانهای جلو) قرار گرفته و در مواردی نظیر بد رنگی‌ها و یا تغییر رنگ های شدید، منظم نمودن دندانها، بستن فضاهای بین دندانی، تغییر شکل دندانها، تغییر اندازه دندانها و … لامینیت‌ دندان ها بمنظور درمان ناهنجاری های زیبایی استفاده میشوند و در تمام موارد فوق الذکر مینای دندان که سپر دفاعی دندان در مقابل پوسیدگی دندان میباشد حفظ شده و به عصب دندان هیچگونه آسیبی وارد نمیشود و در حداقل زمان ممکن بین ( ۷ – ۱۴ ) روز قابل انجام میباشد.
لامینیت در واقع سریع ترین و کم خطر ترین و زیبا ترین روش برای زیبایی دندان ها می باشند ، این مواد بسیار با دوام هستند و حدود ۱۰ سال ماندگاری دارند ، لامینیت ها در واقع پوسته های بسیار نازکی هستند که به کمک باندینگ ها بر روی دندان قرار می گیرند . ویژگی لامینیت دندان

لامینیت ها بدون تراش و یا با کمترین میزان تراش دندان نصب می شوند، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] هیچ گونه آسیبی به مینای دندان وارد نمی کنند و البته محافظ خوبی برای دندان ها محسوب خواهند شد . لامینیت ها به طور کلی حدود ۰٫۵ تا ۰٫۶ میلی متر ضخامت دارند .که البته ضخامتی کمتر از پوسته تخم مرغ است. لامینیت ها با قرار گیری بر روی دندان ها فاصله ای بین دندان ایجاد نمی کنند، زمانی که لامینیت ها به دندان ها متصل می شوند،لمینیت دندان ها انواع مختلفی دارند که پوسته های بسیار نازک لومینیرز نیز یکی از انواع پر طرفدار آن می باشد، لومینیرز ها لامینیت های بسیار شفاف و درخشانی هستند که سفیدی و جذابیت آن ها نسبت به سایر لامینیت ها بیشتر بوده ، این نوع لامینیت ها در بازیگران و خواننده های هالییودی محبوبیت ویزه ای دارد و دندان های لامینیت شده به وسیله ی این جنس به لبخند هالییودی معروف می باشد .


موارد کاربرد لامینیت دندان یا لمینت دندان

رفع پوسیدگی های دندان : لامینیت ها در رفع پوسیدگی ها کاربرد دارد ، برای رفع بد رنگی و پوسیدگی های دندانی می توان از لامینیت ها استفاده کرد در مواردی که تخریب شدید باشد ولی بافت دندان آسیب جدی ندیده باشد می توان از لامینیت ها کمک گرفت .
اصلاح بد رنگی دندان ها : لامینیت در مواردی که دندان ها تغییر رنگ داده شده باشند مورد استفاده قرار می گیرند .
اصلاح جایگاه دندان ها :
به جای ارتودنسی می توان از لمینت دندان برای رفع اختلالات و بهم ریختگی های شدید دندانی استفاده نمود .
مسواک زدن دندان های لامینیت شده

لامینیت ها آسیبی به بافت دندان وارد نمی کند و همچنین خللی در رعایت بهداشت ایجاد نمی کند . شخص در شرایط نرمال بهداشتی می تواند به خوبی از لامینیت ها مراقبت نماید ، برای شستشوی دندان هایی که لامینیت شده اند ، نیازی به خمیر دندان یا دهان شویه های خاص نیست . نکته ای در زمان مسواک کردن دندان ها لاز است مقداری توجه و تمرکز در انتهای لثه می باشد، شستشوی دندان ها در نواحی که لامینیت تمام شده است ( زیر لثه یا نواحی جرم گیری )قابل توجه تر بوده و نیاز است تا با دقت بیشتری مسواک شوند، زاویه ۴۵ درجه و حرکات جارویی در قسمت انتهایی دندان که به لثه نزدیک است می تواند در مراقبت بیشتر لامینیت ها تاثیر گذار باشد .

منبع : [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]