+ ارسال موضوع جدید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: آیا برای ختنه از بیهوشی استفاده می شود؟

 1. #1
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Aug 2017
  نوشته ها
  4
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 پست

  پیش فرض آیا برای ختنه از بیهوشی استفاده می شود؟

  سوالی ممکن است برای والدین نوزادان پیش آید. اینکه قبل از ختنه، آلت تناسلی نوزاد را بی حس می کنند؟

  در جواب باید گفت که در این جراحی که پوستی که نوک آلت تناسلی برداشته می شود. چند سالی عملی معمول در آمریکا بود و چند کشور دیگر این جراحی را روی نوزادان تازه متولد شده انجام می دادند. همچنین معمول بود که ختنه را بدون بیهوشی یا بیحس کننده انجام دهند. با فرض بر اینکه نوزادان درد را تحمل نمی کنند و یا به یاد نمی آورند. گرچه مطالعات اخیر نشان داده است که نوزادان درد را تجربه می کنند و تغییراتی در ضربان قلب، فشار خون و هورمون استرس به همراه ختنه دیده شده است. در نتیجه متخصصان پزشکی فعالانه بحث می کنند که آیا باید به طور معمول انجام شود! و اگر انجام شود، امن ترین و انسانی ترین راه برای انجام آن چیست.

  در سال ۱۹۹۹ آکادمی اطفال آمریکا خط مشی جدیدی را برای ختنه منتشر کردند. بر این قرار بود که شوهد موجود مزایای پزشکی ختنه پسران تازه متولد شده را نشان می داد. گرچه این داده ها برای پیشنهاد یک جراحی معمول مناسب نبود… برای اینکه یک انتخاب آگاهانه باشد، والدین باید اطلاعات درستی می دادند و فرصتی فراهم می شد تا درباره این تصمیم بحث کنند.
  والدین نیاز دارند تا از مزایا یا خطرات آن بدانند تا انتخاب کنند. بسیاری از والدین به دلایل مذهبی و فرهنگی این جراحی را انتخاب می کنند. برخی هم بر این عقیده بودند که این امری طبیعیست و باید این پوست سر آلت تناسلی بماند و نمی خواستند درگیر جراحی و درد و هزینه آن شوند ضرورت ختنه

  دلایل مختلفی برای ضرورت ختنه نوزاد وجود دارد.کودکانی که ختنه می‌شوند احتمال عفونت ادراری در آنها نسبت به کودکاني كه [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] نمي‌شوند،۱۵ برابر کمتر است. تحقيقات نشان داده كه با انجام ختنه احتمال ابتلا به سرطان آلت تناسلي در سنين بالا به مراتب کمتر مي‌شود. ضمن آنکه اين جراحي ساده و سرپايي احتمال انتقال عفونت‌هایی که بعد از ازدواج ممکن است از طریق رابطه زناشويي ایجاد شود را کاهش مي‌دهد. همچنین احتمال انتقال عفونت ایدز نیز به این ترتیب کمتر می‌شود،بنابراین باتوجه به اینکه عفونت ادراری در کودکان زیر ۶ ماه بیشتر است، توصیه مي‌شود ختنه در سنین پایین انجام شود.  دکتر امیر بهتاش امیری کلینیک ختنه نوزادان تهران
  برای دیدن ویدئو ختنه میتوانید به صفحه ویدئو و عکس ختنه مراجعه کنید .

  اگر هم والدین به دنبال راهی برای کم کردن درد هستند، چند گزینه برای آرام کردن این درد می باشد :

  کرم بی حس کننده : این کرم ها دارای لادوکائین و پریلوکائین می باشند. روی سر آلت تناسلی باید به مدت ۶۰ تا ۹۰ دقیقه بماند قبل از جراحی تا آن را بی حس کند. آلت تناسلی را بی حس می کند و دردش را در طی جراحی تسکین می بخشد.
  تزریق داروی بیحسی : دو متد برای بی حسن کردن آلت تناسلی با تزریق می باشد. عصب های آلت تناسلی در طی جراحی بی حس است و بعداز ۲ ساعت بیحسی از بین می رود. مطالعاتی نیز نشان می دهد که درد جراحی با تزریق کمی بیشتر از کرم موثرتر است. داروی مسکن دهانی : به نوزاد ماده ای آغشته به ساکارز می دهند که درد را کم می کند و قطره استامینوفن بعد از جراحی خیلی کمک می کند.


  منبع : [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

 2. #2
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Aug 2017
  نوشته ها
  4
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 پست

  پیش فرض پاسخ : آیا برای ختنه از بیهوشی استفاده می شود؟

  ختنه و مواردی که باید بدانیم

  ویدئو ختنه و عکس های آن – در خصوص ختنه نوزادان پسر خوب است که به موارد ذیل توجه شود معمولا اولین سوال در خصوص ختنه بهترین زمان انجام ختنه است که بر اساس متون علمی و تجربیات شخصی در این کلینیک بهترین زمان انجام آن یک تا سه ماهگی است زیرا ترمیم در این سن بسیار سریع انجام میشود و علاوه بر آن با بالا رفتن سن کودکان روی بدن خود حساس میشوند و ممکن است انجام ویدئو دارای عوارض روانی بشود. در صورت بالا رفتن سن به هر دلیلی بهتر است ختنه در بیمارستان و تحت بیهوشی عمومی انجام شود تا در حافظه کودک قرار نگیرد. برای اطلاعات بیشتر [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] و عکس های ختنه را که در ادامه مطلب آمده است مشاهده فرمایید. در خصوص بهترین روش انجام ختنه باید گفت که انتخاب پزشک ماهر از انتخاب روش مهم تر است اما در مجموع روش حلقه دارای عوارض کمتر و نتیجه صاف تر میباشد. ختنه به روش لیزر همان روش جراحی (سنتی) است و بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و احتمال عوارض نیز در آن بیشتر است. برای انجام ختنه آمادگی خاصی لازم نیست بهتر است قیل از عمل به نوزاد قطره یا شیاف استامینوفن داده شود و یک پوشک یک سایز بزرگتر به همراه داشته باشید. بعد از انچام عمل سر آلت نوزاد باید تا یک هفته با یک پماد آنتی بیوتیک یا وازلین طبی چرب شود برای دیدن ویدئو ختنه بیشتر مطالب دیگر سایت را نیز مطالعه فرمایید.در بعضی موارد ممکن است یک شربت آنتی بیوتیکی هم در مقدار و مدت محدود جهت جلوگیری از عفونت تجویز بشود. حمام نوزاد از فردای عمل جراحی بلامانع است و همچنین شسنشو با آب ولی بدون دست کشیدن به آلت نوزاد منعی ندارد. در روش حلقه نوزاد باید ظرف مدت حداکثر ۶ ساعت از زمان عمل ادرار کند و ظرف مدت ۲۴ ساعت باید بیقراری به طور کامل برطرف بشود حلقه بین ۵ تا ۱۰ روز بعد خودبخود خواهد افتاد در صورت عدم تحقق هر یک از موارد فوق پزشک را مطلع نمایید ختنه مثل هر عمل جراحی دیگر ممکن است دارای عوارض بشود که معمولا شامل تنگی مجرا خونریزی و در آینده انزال زودرس میباشد اما توجه بفرمایید که در صورت مهارت پزشک احتمال بروز عوارض ناچیز و اکثر موارد قابل درمان هستند .بعضی از نوزادان دارای مجرای خروج ادرار نابجا هستند که سوراخ خروج ادرار به جای راس آلت در زیر آلت قرار گرقته است ( هیپوسپادیاس) که از موارد منع ختنه میباشد و انجام ختنه به بعد از انجام عمل ترمیمی توسط متخصص اورولوژی موکول میشود.


  ضرورت ختنه و تاثیر آن بر نوزادان

  دلایل مختلفی برای ضرورت ختنه نوزاد وجود دارد.کودکانی که ختنه می‌شوند احتمال عفونت ادراری در آنها نسبت به کودکاني كه ختنه نمي‌شوند،۱۵ برابر کمتر است. تحقيقات نشان داده كه با انجام ختنه احتمال ابتلا به سرطان آلت تناسلي در سنين بالا به مراتب کمتر مي‌شود. ضمن آنکه اين جراحي ساده و سرپايي احتمال انتقال عفونت‌هایی که بعد از ازدواج ممکن است از طریق رابطه زناشويي ایجاد شود را کاهش مي‌دهد. همچنین احتمال انتقال عفونت ایدز نیز به این ترتیب کمتر می‌شود،بنابراین باتوجه به اینکه عفونت ادراری در کودکان زیر ۶ ماه بیشتر است، توصیه مي‌شود ختنه در سنین پایین انجام شود.
  چرا باید عمل ختنه کودکان با سرعت انجام شود ؟

  بچه هایی که در هنگام تولد کلیه بزرگ دارند باید به نسبت سایر کودکان هم سن خود با سرت بیشتری ختنه شوند چرا که ممکن است ادراد آن ها از مثانه به کلیه موجب عفونت شود.جالب است بدانید برخی از نوزادان که انحراف تناسلی دارند و یا سوراخ الت آن ها در قسمت پایین قرار دارد نباید ختنه شوند.
  بعد از ختنه چه اقداماتی باید انجام شود؟
  ممکن است تا ۱ روز بعد از عمل سرخی و خونریزی الت وجود داشته باشد که طبیعی است.پوشک نوزاد باید مرتبا تعویض شود.
  ختنه به روش لیزر در این روش، بافت زیر پوست آلت تناسلی را با لیزر می سوزانند.
  روش جدیدی نیز برای «ختنه» وجود دارد که نام یک دستگاه به نام کلیپس نقره ای می باشد. در این روش نه بخیه داریم و نه خونریزی ؛ پوست دور آلت برداشته می شود.
  سوالی مهم پیرامون ختنه به روش حلقه : آیا روش حلقه عوارض دارد ؟ در مورد این موضوع بین صاحب نظران اختلاف وجود دارد برخی معتقد هستند این عمل باید در سن کم کودک انجام شود برخی هم این نظریه را باطل می دانند و معتقد هستند باید در سنین بزرگ تر انجام شود چرا که اسید ادرار در سن پایین به آلت تناسلی نوزاد اسیب می زند .چیزی که مهم است باید این عمل توسط پزشک متخصص انجام شود .بدترین عوارض پیش بینی شده برای ختنه به روش حلقه این است که ممکن است به دلیل برداشت کم پوست ختنه گاه آلت مخفی و یا جسبندگی بیش از حد شود حالا اگر حلقه نیوفتد که کار به جراحی هم کشیده خواهد شد علاوه بر این روی آلت تناسلی هم تاثیر زیادی میگذراد.

+ ارسال موضوع جدید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. آخه این الان چه زیبایی داره !؟!؟!؟ والا پای لک لک قشنگتره :|
  توسط *KIMI* در انجمن عکس طنز و کاریکاتور
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 01-22-2014, 17:05
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 08-01-2013, 22:46
 3. شبیه سازی بازی های XBox 360 واقعی یا الکی ؟!
  توسط General.AmiR در انجمن انجمن بازی ها و کنسول XBOX 360
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: 12-22-2012, 04:28
 4. 1 tb هاردم فرمت شده . کسی میتونه برا ریکاوری فوری کمک کنه؟!؟!؟!؟
  توسط danyno1 در انجمن هارد دیسک ،کیس، پاور
  پاسخ ها: 13
  آخرين نوشته: 02-24-2012, 13:50
 5. اینم مدل موهای جدید اونم از نوع مردونه ؟ ؟ ؟ ؟
  توسط mohamadreza1990 در انجمن عكس متفرقه و دیدنی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 06-15-2011, 21:00

تعداد اعضای بازدید کننده از این تایپیک : 0

بازدید کنندگان :  (نمایش کلی)

نامی برای نمایش وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •