[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] در واقع یک زیر شاخه از ترجمه متون عمومی است که به میزانی دانش تخصصی در آن رشته نیازمند است تا بتوانید اصطلاحات و همچنین فرمول های خاص آن رشته را [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] کنید.
برای اینکه بتوایند ترجمه تخصصی یک رشته را انجام دهید اولا باید حداقل سابقه یک ساله در[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] آن رشته را داشته باشید و همچنین در آن رشته تحصیل کرده بشید تا با اصطلاحات خاص آن آشنا باشید و بتوانید آنها را درک کنید و همچنین آن را ترجمه تخصصی کنید.
یکی از خدمات اصلی سایت [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] کاراپن ترجمه تخصصی است که یان موسسه با داشتن متخصصین ترجمه تخصصی در رشته های ذیل اقدام به ارائه خدمات ترجمه تخصصی در این رشته های کرده است.
ترجمه تخصصی تمامی متون دانشگاهی تمامی رشته ها اعم از رشته های زیر پذیرفته میشود:
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] متون مربوط به رشته های حسابداری،روانشناسی،فلسفه، علوم اجتماعی،برق، عمران، مكانیك، صنایع، كامپیوتر، مهندسی شیمی، فیزیك، ریاضی، شیمی، نفت، مواد و متالوژی، معماری، هوش مصنوعی، فناوری اطلاعات (IT)، آمار، زیست، نانوفناوری، پزشكی، داروسازی، پیرا پزشكی، گیاه پزشكی، مدیریت، تربیت بدنی، فیزیك پزشكی، مهندسی هسته ای، هوافضا، گرافیك، ژئوفیزیك، اقتصاد، صنایع غذایی، بازرگانی، انرژی های نو، كشاورزی و [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] متون مربوط به سایر رشته ها.


و اما [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] شامل چه مواردی میباشد؟ ترجمه تخصصی مقالات رشته های مختلف ،[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] کتاب های رشته های مختلف ، ترجمه مقالات ISI ، ترجمه تخصصی پایان نامه های مختلف و ترجمه متون تخصصی.[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
سایت ترجمه می تواند یک [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] عمومی باشد که تنها معنی عمومی هر کلمه را ارائه دهد و یا می تواند یک سایت ترجمه تخصصی یک رشته خاص باشد تا بتواند اصطلاحات و عبارت های خاص هر رشته را ترجمه کند.
معمولا از اینگونه [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] های تخصصی یک رشته کم پیدا می شود و یا اگر هم بتوانید پیدا کنید معمولا ناقص اند و کامل نیستند ولی اگر در یک رشته خاص به عنوان مثال شیمی به دنبال[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] تخصصی باشید می توانید نظایر آن را پیدا کنید و از ان استفاد کنید ولی باید توجه داشته باشید که واژگان را بدرستی سرچ کنید تا مطمئن باشید که معنی درست را از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] دریافت کرده اید.
گاهی اوقات یک سایت ترجمه در ترجمه تخصصی بسیار ریز بشود و تنها شامل [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] یک رایش خاص باشد که در این موارد در واقع دیتا بیس و یا همان اطلاعات آن سایت ترجمه بر اساس واژگان همان گرایش تعریف شده است و باید کلمات مربوط آن گرایش را سرچ کنید در غیر اینصورت ممکن است سایت ترجمه جواب غلطی به شما بدهد.
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] شیمی در آن تنوع گرایش های رشته شیمی زیادهست:
یک سایت ترجمه خوب باید حداقل در گرایش های ذیل مهارت ترجمه تخصصی داشته باشد:
1- شیمی آلی 2- شیمی معدنی 3- شیمی تجزیه 4- شیمی پیشرانه ها 5- شیمی دارویی 6- شیمی دریا و… که [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] تخصصی کاراپن نیز در این رشته ها متخصص ترجمه شیمی دارد.

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

یکی از موسسات معتبر در زمینه ایندکس کردن مقالات موسسه پاب مد است که در آن مقاله ها و [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] های خاص یک رشته ایندکس می شوند و برای اینکه بتوانید در این موسسه مقاله ای داشته باشید باید مقاله شما از جذابیت متن و همچنین تازگیی خاصی برخوردار باشد.
برای اینکه مقاله ای معتبر داشته باشید می توانید از موسسات و یا مجلات دیگر مقاله های معتبر را دانلود و [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] بکنید تا مقاله ای در به روز ترین موضوع داشته باشید و بتوانید با استفاده از موضوع آن و همچنین شیوه نگارش آن مقاله مورد نظر خود را بنویسید.
برای نگارش مقاله برای موسسات خارجی بهتر است اول مقاله خود را به فارسی بنویسید و سپس آن را از فارسی به انگلیسی [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] کنید تا هم به قسمت های مختلف ان مسلط باشید و همچنین بتوانید آن را برای موسسات معتبر بفرستید.