پیش بینی های محتمل درباره آینده سئو موتور های جستجو

بر اساس مطالعات صورت گرفته سه تغییر رویکرد بزرگ توسط گوگل در آینده ای نزدیک صورت می گیرد. احتمالا گوگل از این پس روی:

  1. تجربه کاربری
  2. شتاب صفحه موبایل یا AMP
  3. هوش مصنوعی

1-UX و نقشی که پررنگ تر می شود…

*تعریف ux:

شامل رفتار، حالت و احساست کاربر در مورد استفاده از یک محصول و یا سیستم خاص گفته می شود. تجربه کاربر شامل جنبه های عملی، تجربی، موثر ، معنی دار و جنبه های با ارزش اثر متقابل انسان و کامپیوتر و محصول می باشد، که شامل درک کاربر از جنبه های مختلف سیستم شامل کاربرد، سادگی در استفاده و بهره وری می باشد. بر اساس تعریف ISO عنوان user experience شامل کلیه عواطف، اعتقادات، مزیت ها، پاسخ های فیزیکی و روانی، رفتارها و اجراها قبل از زمان استفاده، در زمان استفاده و بعد از آن اطلاق می گردد.*
در گذشته انجام امور سئو و بهینه سازی وب سایت ها بر عهده افرادی بود که در حوزه نرم افزار و آی تی تخصص داشتند. اما الان کار سئو کاملا حرفه ای شده است و کسانی که در این حوزه فعالیت دارند نه تنها اطلاعات فنی لازم را دارند بلکه به خوبی می دانند برای ارتباط و تعامل با کاربران یک سایت از چه راهی وارد شوند. اما شناخت این قضیه فقط نیمی از راه است. یک سئوکار حرفه ای باید به دنبال راه هایی باشد تا بتواند این تعامل را به وجود آورد.
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
از آن جایی که گوگل بیش از سنجش سلامت و اعتبار صفحات اینترنتی به خود کاربر اهمیت می دهد مبحث تجربه کاربری یا UX خیلی گسترده در آینده سئو مطرح خواهد شد. بنابراین طبیعی است در آینده سایت هایی را ببینیم که اطلاعات سرشار و مفیدی دارند اما چون نتوانسته اند با مخاطبان خود ارتباط بگیرند از غافله عقب مانده اند!


آیا می دانستید…؟

آیا می دانستید که ۴۵ درصد از بازاریابان هنوز ارزیابی وب سایت خود را برای کیفیت و میزان رضایت بخشی به مشتریان بررسی نمی کنند و پیوسته فکر آمار و ارقام بیهوده هستند؟
آیا می دانستید کم تر از ۳۰ درصد از کسب وکار های کوچک از ابزارهای آنالیز وب سایت برای مشاهده وضعیت فعلی خود استفاده می کنند و ۱۸ درصد آن ها اعتراف کرده اند که هرگز به آنالیز توجه نکرده اند؟!
هر چند که دیگران چندان در بررسی آنالیز ها و بهبود تجربه کاربری سایت خود پرتلاش نبوده اند اما شما نباید از رقبا عقب بمانید. اولین ابزاری که بیشترین اطلاعات را درباره رویکرد جدید و احتمالا آینده گوگل به کاربران ارائه داده است کنسول گوگل می باشد که ۱۰۰ رایگان است.
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]


ادامه در:[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
سامانه هرچیز(ارائه دهنده محتوای [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] بصورت همزمان روی اینترنت)
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]