با کاشت مو بیشتر آشنا شوید
کاشت موی طبیعی یا پیوند موی زنده یک عمل جراحی سرپایی می‌باشد که در کلینیک انجام می شود از داروهای بیهوشی استفاده نمی‌شود. این عمل باید در محیطی مناسب و استریل انجام شود. معمولا در اتاق عمل سرپایی کلینیک انجام می‌گیرد و نیاز به اتاق عمل در بیمارستان نیست ولی باید کاملا مجهز و معتبر باشد.
پیوند مو یک عمل جراحی می‌‌باشد که روی مو و پوست انجام می شود. چنانچه از نام و کل موضوع عمل پیوند مو مشخص می‌باشد که جراحی کاشت مو مهمترین قسمت کار می‌باشد. از این رو مشخص است که باید برای پیوند موی زنده از متخصص جراح که آشنایی کامل در زمینه کاشت مو دارد استفاده شود.
کاشت مو یک عمل دردناک نیست و با بی حسی موضعی انجام می‌شود. کلا درد این عمل حدود 4 دقیقه می‌باشد که 2 دقیقه جهت بی حسی جلوی سر و 2 دقیقه جهت بی حسی پشت سر می‌باشد.
بعد از آن دیگر کل سر بی حس می شود و بیمار هیچگونه دردی را حس نمی‌کند و بیمار کاملا هوشیار است و عمل بدون هیچ دردی انجام می‌شود و بیمار روی تخت دراز می‌کشد و می‌تواند موزیک گوش کند و تلویزیون تماشا کند و حتی چرت بزند و... طول عمل حدود 4 الی 6 ساعت می‌باشد
در کاشت مو جراح موهای خود بیمار را از پشت سر برداشته و در قسمت‌های طاسی سر کاشت می‌کند. و در بعضی موارد که طاسی زیاد است و بانک مو خالی می باشد می توان از موهای سینه و پشت استفاده کرد.
کاشت مو یا پیوند مو اضافه کردن مو نمی‌باشد بلکه از موهای خود فرد جابجایی صورت می‌گیرد. در انتهای عمل سر بیمار پانسمان می‌شود و بیمار با پای خود و کاملا هوشیار از کلینیک خارج می‌شود و روز عمل و فردای آن روز را باید در منزل استراحت کند و پس فردا می‌تواند به کلینیک مراجعه کند و پانسمان باز می‌شود و سر بیمار شسته می‌شود و آموزش‌های لازم به به بیمار داده می‌شود و بدون پانسمان کلینیک را ترک می‌کند و از روز بعد می‌تواند حمام کند و سرکار حضور داشته باشد و به فعالیت های روزانه بپردازد.
سورس:کلینیک کاشت مو رویان مو royanmoo.com
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]