یکی از موارد بسیار مهمی که همواره مورد تأکید و پیشنهاد گوگل نیز می باشد [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] به صورت responsive است که اهمیت زیادی از نظر گوگل دارد زیرا این نوع طراحی سایت می تواند استقبال و رضایت کاربران را به همراه داشته باشد. از مزایای [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] به صورت ریسپانسیو در مقالات مختلفی گفته ایم و مهمترین مزیت و شاخصه ای آن نمایش سایت در صفحه نمایش با سایزهای گوناگون بدون به هم ریختگی و نا منظم شدن است. در [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] نکته ای که وجود دارد این است که URL و HTML با یکدیگر یکسان می باشند.

موبایل سایت و تفاوت با طراحی سایت ریسپانسیو


زمانی که ما برای دستگاه های تلفن همراه و موبایل های هوشمند اقدام به [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] جداگانه می کنیم بر خلاف [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] از و به صورت اختصاصی برای تلفن همراه بوده و با سایتی که برای کامپیوتر طراحی کرده ایم تفاوت دارد و یکسان نمی باشد. این کار باعث می شود گوگل مجبور شود برای نسخه های مختلف یک سایت چند بار اقدام به سازمندهی و نشانه گذاری کند و طبیعتاً چنین موردی مورد استقبال گوگل قرار نخواهد گرفت و حتی ممکن است در رتبه دهی گوگل تأثیر منفی گذاشته و سایت ما اُفت کند. قرار گرفتن محتوای در یک آدرس چه برای موبایل و جه برای کامپیوتر باعث می شود که کاربران رضایت بیشتری را از سایت ما داشته باشند و ترافیک سایت ما نیز تقسیم نشده و به صورت واحد به یک URL هدایت شود. بنابراین در [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] و رتبه بندی که گوگل برای سایت های مختلف در نظر می گیرد، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] اهمیت بسیار زیادی دارد و تأثیرات زیادی در [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] شما خواهد گذاشت.
تشخیص طراحی سایت responsive


اگر به دستگاههایی با سایز های مختلف دسترسی ندارید و می خو اهید که ریسپانسیو بودن یک سایت را از طریق کامپیوتر خود چک کنید چند راه حل وجود دارد. ابتدا اینکه به صورت آرام و آهسته عرض مرورگر را کم و زیاد کنید. این کار باعث می شود که اگر سایت مورد نظر ریسپانسیو باشد با توجه به تغییری که شما در عرض مرورگر به وجود می آورید سایز و چیدمان موارد موجود در سایت نیز تغییر یابد و بدون اینکه نیاز به حرکت به سمت چپ و راست سایت باشد بتوالنید تمامی اجزا را مشاهده کنید اما در طراحی سایت هایی که ریسپانسیو نیستند این اتفاق نخواهد افتاد. البته چند سایت نیز وجود دارد که می تواند در این زمینه به شما کمک کند و نحوه نمایش سایت بر روی دستگاههای مختلف را به شما نشان دهند.

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]