«پیوش گویال»، وزیر [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] هند گفته است که طبق برنامه‌ دولت این کشور، تا سال ۲۰۳۰ تمامی خودروهایی که بازار هند به فروش می‌رسند، برقی خواهند بود. این برنامه با هدف کاهش هزینه واردات سوخت و همچنین کاهش آلودگی هوا تدوین شده است.
گویال که در اجلاس سالانه «کنفدراسیون صنعتی هند» در دهلی‌نو سخن می‌گفت، توضیح داد: ما قصد داریم با اجرای برنامه بسیار گسترده‌ای، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] را رواج دهیم و این خودروها را خودکفا کنیم. بطوریکه تا سال ۲۰۳۰، حتی یک خودروی دیزلی یا بنزینی نیز نباید در این کشور به فروش برسد.
به گفته او، صنعت خودروی برقی هند تنها بین ۲ تا سه سال به کمک دولت نیازمند است و انتظار می‌رود بعد از آن تولید خودروهای برقی بر اساس تقاضای بازار و نه یارانه‌های دولتی انجام گیرد.
وزیر انرژی هند افزود: خودروهای برقی به صرفه هستند و هزینه اولیه خرید را جبران می‌کنند. ما دوست داریم که ببینیم صنعت خودروی برقی روی پای خودش بایستد.
بر اساس گزارش روزنامه «ایندیپندنت»، سالانه ۲۳ میلیون نفر در هند بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند.(منبع : [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...])

حالا به نظر شما با توجه به این توضیحات در ایران ی زمانی اتوبوس برقی داشتیم حالا چرا دیگه نداریم؟