روت كردن گوشي يعني چه؟

به طور کلی روت به معنای ریشه و اصطلاحا روت کردن یعنی دسترسی ریشه‌ای به دستگاه اندروید می باشد و این شامل یک سری عملیات مختلفی است که دسترسی شما به فایل های سیستمی اندروید جهت تغییرات را میسر می کند. اما این کار معایبی هم دارد مهمترین موارد آن این است که وقتی برای نرم افزار گوشی آپدیت های کارخانه ای داده می شود گوشی روت شده شما از آن محروم می شود و در ضمن با [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] دیگر از گارانتی هم خبری نیست. اما اگر با در نظر گرفتن تمام آنچه گفته شد باز هم به دنبال [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] هستید ادامه مطلب را بخوانید.
برنامه روت

قبل از هر چیز لازم است بعد از اشاره به معایب روت گوشی به مزایای آن هم بپردازیم اینکه با روت گوشی چه دستاورد های را ایجاد می کنیم
-کنترل کامل روی گوشی.
- قابلیت دیدن فایل هایی که آندروید با آنها کار میکند. مثلا میتوانید خیلی از کدهای اصلی را جایگزین کنید. مانند تم ها، برنامه های اصلی (نقشه ، تقویم ، ساعت و غیره).
- حالت ریکاوری برای انجام کارهای تخصصی (Costom Recovery).
- تعویض تصاویر هنگام بوت شدن گوشی.
- اجرای برنامه هایی که نیاز به کنترل بیشتری در سیستم دارند.
- Super User (به شما اجازه میدهد تا تعیین کنید کدام برنامه به روت دسترسی داشته باشد).
- مدیریت برنامه ها (به شما اجازه میدهد برنامه هایی را ببندید که در حالت عادی قادر به بستن آنها نیستید).
- تهیه Backup از گوشی (میتوانید یک پوشه روی SDcard خود بسازید و همه APK هایی رو که نصب کرده اید را در آن کپی کنید)
- تغییر محل نصب برنامه ها به SDcard.
حال با دانستن این موارد با خیال راحت تری می توانید روت کردن کردن گوشی بپیردازید. در ابتدا باید به قسمت تنظیمات گوشی بروید و سپس Security رفته و چک کنید تیک گزینه Unknown Sources زده شده باشد.
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]در قدم دوم باید نرم افزاری را تهیه کنید تا بررسی کند که آیا گوشی توانایی روت شدن دارد؟ برای این کار لازم است بر روی تصویر بالا کلیک کنید تا نرم افزا مورد نظر را دانلود و نصب نمایید.

بعد از انجام موفقیت آمیز تست روت گوشی به قسمت تنظیمات بروید و از سربرگ General گزینه Developer Options را انتخاب کنید و گزینه USB Debugging (اشکال زدایی USB) را تیک بزنید.
اگر Developer Options وجود نداشت نگران نباشید کافیست مجددا وارد تنظیمات گوشی شوید و از سربرگ General گزینه About Phone را انتخاب و سپس Software Onfo را بزنید. در سطر چهارم روی Build Number (شماره ساخت) حداقل 7 بار پیاپی ضربه بزنید تا پیام You are now a developer (حالا شما یک توسعه دهنده هستید) ظاهر شود.
بعد از پایان مراحل پیش نیاز می بایستی مراحل زیر را با دقت انجام دهید.( [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] )
روت گوشی با کامپیوتر


1 ابتدا آخرین نسخه نرم افزار iRoot را با کلیک بر روی لینک زیر دانلود کنید.
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

2 گوشی را در حالی که USB Debuging فعال است، به صورت MPT به کابل USB متصل کنید.
3 نرم افزار iRoot را از روی صفحه اجرا کنید[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]4 در صورتی که گوشی در کامپیوتر شناسایی شده باشد تصویر بالا را مشاهده می شود. در غیر این صورت روی کلید سبز رنگ Connect کلیک کنید.[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
5- عبارت Phone Model is Connected را به همراه کلید سبز رنگ Root مشاهده خواهید کرد. Root را بزنید.
6- حال در گوشی پیام Dont Install App مانند تصویر زیر مشاهده می شود که تیک I Understand را زده و گزینه Install Anyway را انتخاب کنید.

7-چند دقیقه صبر کنید تا نتیجه روت مشاهده و گوشی ری استارت شود.
روت گوشی سامسونگ


یکی از نرم افزارهای بسیار ساده و عالی در زمینه روت انواع گوشی سامسونگ KINGROOT است که با استفاده از آن می توانید به سادگی گوشی خود را به طور کاملا اتوماتیک روت کنید.
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]ابتدا فایل مورد نظر را با کلیک بر روی تصویر بالا دانلود ونصب نمایید[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
و بعد از نصب نرم افزار کافیست گزینه ROOT را کلیلک کنید تا تمام مراحل نصب به آسانی انجام شود .
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]حال شما پیغام اتمام موفقیت آمیز عملیات را دریافت کردید و توانستید تمام مراحل روت گوشی سامسونگ را به خوبی بگذرانید.( [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...])