تصور کنید از فروشگاهی معمولی، یک مبل زیبا خریداری کرده اید، آن را به خانه می برید و ... می بینید که هیچ تناسبی ندارد. حتی ممکن است کج هم باشد چون کف خانه به آن مسطحی که ابتدا فکر می کردید نیست.


اینها تنها چند مورد از مشکلاتی هستند که در تولید انبوه مبلمان اداری رخ می دهد. البته نه این که خرید از یک فروشگاه معمولی چیز بدی است؛ بسیاری از مبلمان و لوازم آنها طوری ساخته می شوند که در نهایت مرغوب به نظر برسند، و قطعا در مورد قیمت ها هم هیچ بحثی نیست! در برخی موارد، خرید مبلمان اداری که مشخصا برای فضای شما، و به وسیلۀ یک نجار و طراح حرفه ای طراحی و ساخته شده باشد، خیلی بهتر از این است که بر روی شانس خود تکیه کنید و چیزی را خریداری کنید که این مشخصات را ندارد.


در اینجا به دو دلیل کلیدی اشاره می کنیم که چرا مبلمان اداری شما باید مشخصا برای فضای شما ساخته شده باشند، تا به این ترتیب هم تا حد زیادی از استرس کاسته شود و هم احتمالا در هزینه صرفه جویی شود!


1. کاملا متناسب با فضای شما خواهد بود


اگر زمانی را صرف اندازه گیری نکرده باشید، این امکان همیشه وجود دارد که قفسه کتابی که از آیکیا خریداری کرده اید، متناسب فضایی که برای آن در نظر گرفته اید نباشد. حتی ممکن است چیزی که متناسب با ابعاد مورد نظر شما باشد را اصلا پیدا نکنید. اما چیزی که مشخصا برای دفتر یا خانه شما طراحی شده باشد، قطعا متناسب خواهد بود.


نجار و طراح علاوه بر در نظر گرفتن ارتفاع و عرض قطعه مورد نظر، می توانند آن را طوری طراحی کنند که در هر تورفتگی یا برآمدگی و یا هر گوشه و کنار عجیب و غریبی جا شود، و به این ترتیب برای جایگزین کردن قطعه ای که در نهایت متناسب هم نیست صرفه جویی می کنید.


2. تحت تاثیر سطوح شیبدار قرار نمی گیرد


خیلی کم پیش می آید که همۀ سطوح منزل شما به طور کامل مسطح و تراز باشد. گرچه این موضوع آنقدرها هم بد است چرا که آدم را یاد خانه های اسباب بازی می اندازد، اما مسلما باعث می شود مبلمانی که از یک فروشگاه خریداری کرده اید، تا حدی کج و معوج قرار بگیرد.


همانطور که مبلمانی که متناسب فضای شما ساخته شده است را می توان در هر گوشه و کنار و هر تورفتگی و برآمدگی قرار داد، می توان آنها را متناسب با شیب سطح نیز هماهنگ کرد. در نتیجه وسیله ای دارید که کاملا متناسب با فضاست و وقتی درحال کار هستید، حواستان را پرت نمی کند.
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]