اگر کمی با مباحث مربوط به سئو آشنا بوده و پا به پای گذر زمان مخصوصا در چند سال گذشته دانش خود را در زمینه سئو سایت به روز کرده باشید، قطعا نام ” الگوریتم پاندای گوگل ” و یا به طور خلاصه گوگل پاندا را شنیده اید.بد نیست بدانید که در گذشته الگوریتم های خزنده های گوگل برای جستجوی ردی از مطالب خوب برای بالا آوردن رنک آن ها در نتایج جستجو، روال ثابتی داشتند و پس از گذر زمان همگان به طور کامل با راه های تطبیق وب سایت و مطالب خود با آن آشنا می شدند.

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
اما حالا این گوگل پاندا با پیچیدگی های که دارد به محبوبیتی در حد پاندای کنگفوکار رسیده است!
ظهور گوگل پاندا و تحول دنیای سئو

الگوریتم پاندا بعد از ظهورش کاملا متفاوت عمل کرد.گوگل پاندا بر خلاف الگوریتم های قبلی گوگل اصلا روال خاصی را در پیش نگرفته و مرتبا در حال تغییر است.بد نیست بدانید که بعد از ظهور گوگل پاندا بسیاری از وب سایت هایی که طبق اصول الگوریتم های پیشین رده های اول جستجوی کلمات کلیدی خاصی را کسب کرده بودند، به رده های پایین تر نزول کردند.
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
حال که همه چیز تغییر کرده، اگز جزء وب سایت های اول کلمه کلیدی حوزه تخصصی خود نیستید، باید با تطبیق خود با گوگل پاندا رتبه خود را ارتقا بخشید.در نظر داشته باشید اگر به هدف خود نائل آمده و به مراد خود رسیده اید، بازهم نباید دست از کار بکشید، چون وب مسترهایی وجود دارند که با کار شبانه روزی درصدد تصاحب جایگاه شما هستند.


اصالت یا کیفیت، نظر گوگل پاندا چیست؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، نباید به جایگاه اول خود مفتخر شده و به تکیه بر قدمت خود و وب سایتتان، دست از کار بکشید.اگرچه گوگل پاندا برای اصالت یک وب سایت و مدت زمانی که کار خود را دنیای وب شروع کرده ارزش قائل می شود، اما این ملاک در مقایسه با فاکتور کیفیت مطالب چیزی برای گفتن ندارد.بسیار دیده شده که وب سایتی تازه تاسیس با فعالیت مناسب جایگاه وب سایت هایی که قدمتی بالا ۲ و یا سه سال دارند را گرفته، و خواه ناخواه این قانونی است که گوگل پاندا وضع کرده است!
حق انتخابی برای شما وجود ندارد و مجبور به پیروی از قوانین تعیین شده هستید.
گوگل پاندا و ملاک های آن برای ارزیابی مطالب

گوگل پاندا برای ارزیابی وب سایت های موجود در دنیای وب، با طرح سوالات زیر و جوابی که از مطالب هر وب سایت می گیرد، به رتبه بندی وب سایت ها می پردازد.

  • آیا در مطالب وب سایت قلت های املایی و نگارشی وجود دارد؟ (البته این مورد درباره وب سایت های فارسی زبان کمتر رعایت می شود)
  • آیا مطالب ارائه شده قابل اعتماد هستند؟
  • آیا نویسندگان در حوزه مورد نگارش خود اطلاعات تخصصی دارند و یا به تولید مطالب عمومی بدون توجه به قوانین گوگل پاندا بسنده می کنند؟
  • آیا از نظر امنیتی در سطح مناسبی به سر می برد و کاربران می توانند با اطمینان کامل از آن ها خرید کنند؟
  • آیا مقالات ایجاد شده کوتاه، بی اساس و بدون ارزش و فایده برخلاف خواسته گوگل پاندا هستند؟

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

  • آیا مقالات تهیه شده مطالب مورد بحث خود را باز می کنند یا تنها به کلی گوی می پردازند؟
  • آیا کاربران از دیدن صفحات نزد گوگل پاندا شکایت می کنند؟ میزان رضایت کاربران به چه میزان است؟
  • ایا کاربری که برای اولین بار وب سایت را مشاهده می کند، مجددا و به دفعات به سمت آن برمی گردد یا هرگز این اتفاق رخ نمی دهد؟
  • آیا وب سایت متشکل از مقالات تکراری است که تنها با عناوین مختلف به کار رفته اند و فقط در گاهی کلمات کلیدی و همین عنوان با هم تفاوت دارند؟

منبع: [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]