دست نوشته، هنرهای دستی، عکس های گرفته شده، مهارت در ورزشی خاص، مهارت در آشپزی و… تنها معدود موارد از میان بی‌شمار عناوینی هستند که می توان بوسیله [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] تبلیغ نمود، از این رو افراد زیادی روزانه به استفاده از این تکنولوژی روی می‌آورند.
اما، همانطور که می‌دانید به همان نسبتی که تکنولوژی پیشرفت می‌کند، خرابی و مصرات زیادی نیز برای محیط زیست باقی می‌گذارد، بدین معنی که انگار قرار نیست تا پیشرفت تکنولوژی بدون تخریب همراه باشد.
از محیط زیست حفاظت کنید

البته، با کمال تعجب، ممکن است که شما برای محیط زیست اهمیت خاصی قائل نبوده و صرف زمان تنها به منظور حراست و صیانت از وب سایت را امری بیهوده تلقی کنید.با این وجود رعایت موارد زیر در چهارچوبی کلی به عنوان یک استاندارد قلمداد شده و تبعیت از آن‌ها مسبب نزدیک و نزدیک شدن به اصول و قواعد صحیح [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] خواهد شد.
در این مقاله، وب سایتی با چنین ویژگی‌هایی را ” وب سایت سبز ” می نامیم.
هاستینگ وب سایت شما در کجا قرار دارد؟

طراحی وب سایت سبز پیش از همه به یک هاستینگ سبز به عنوان پایه و مبنای آن (محل قرار گیری فایل-فولدرها) وابسته است.آیا هنگام انتخاب هاستینگ به محل قرار گیری سرورهای آن توجه نموده‌اید؟
یک وب سایت نمی‌تواند سبز باشد، اگرکه محل قرارگیری سرورهای هاستینگ آن نامناسب باشد.سوای از بحث محیط زیست و سرسبزی، محل قرارگیری سرورها به طور حتم در سرعت بارگذاری وب سایت شما نیز اگر که غالب بازدیدکنندگان در ایران هستند تاثیر خواهد گذاشت و این همان استانداردی است که باید آن را رعایت کنید، حتی اگر برای محیط زیست ارزشی قائل نیستید!
وب سایت شما چه فعالیتی انجام می‌دهد؟

به عنوان یک وب‌مستر باید مطمئن شوید که محصولات فروخته شده و یا آیتم‌های تبلیغاتی قرار داده شده به اندازه کافی سبز و طرفدار محیط زیست هستند.به عنوان نمونه از فروش موارد غیراستاندارد خودداری نموده و در عوض فروشگاه خود را مملو از کالاهای اصیل کنید.
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

با این کار در کنار حفظ محیط زیست، معروفیتی مثال زدنی در زمینه فروش اجناس با کیفیت کسب خواهید کرد.فراموش نکنید که کاربران هشیار بوده و به خوبی تفاوت میان اجناس و کیفیت آن ها را درک می‌کنند.
طی چه مدت زمانی وب سایت خود را ایجاد می‌کنید؟

ایجاد کردن وب سایت در کمترین زمان ممکن، حرکتی است که می توانید بخاطر انجام آن در راستای دنیای سبز مفتخر باشید.سرعت بخشیدن به ایجاد یک وب سایت با کاهش انرژی مصرف شده، وب سایتی سبز به ارمغان خواهد آورد.

مجددا برای آن دسته از افرادی که اهمیتی برای این موضوع قائل نیستند باید یادآور شد که کاهش زمان به معنی صرفه جویی در زمان و هزینه‌های جاری طراحی سایت خواهد بود.در راستای اتمام پروژه شما نباید انرژی اتلاف شده و بیش از زمان لازم و استاندارد زمان سپری شود.