ضد حریق بودن این دربها برای افزایش ایمنی ساختمانها بسیار لازم میباشد.
این گونه درب ها در ساختمانها برای داشتن فرصت و زمان لازم برای افراد جهت فرار از آتش سوزی و همچنین جهت محافظت از سازه و اجزای ساختمان از این نوع درب استفاده می شود. این نوع دربها که در قسمت پاگرد پله اضطراری ساختمان ها نصب می شوند وظیفه شان محافظت از ساکنین در هنگام آتش سوزی است. در ساختار قسمت های داخلی دربهای ضد حریق از پشم سنگ نسوز جهت عایق حرارتی استفاده شده و قادر هستند تا زمان زیادی پس از آتش سوزی از ورود آتش و دود به پله های اضطراری جلوگیری نمایند.
اگر به دنبال درب های ضد حریق مرغوب هستید این گونه درب ها دارای دستگیره آنتی پانیک ترجیحا ساخت KALE ترکیه باشند و موادی که در آن استفاده شده از ورق فولادی ۱٫۵ میلیمتر در لنگه ها و در چارچوب از ورق ۲ میلیمتر استفاده شده باشد و حتما باید دور تا دور لنگه درب با لاستیک درزگیر پوشیده شده باشد تا زمانی که آتش سوزی رخ می دهد با منبسط شدن خود مانع از عبور دود و گازهای سمی به داخل پاگرد پله اضطراری شود.
نکته ای بسیار مهم می باشد آن است که به طور عموم باید بدون سطح شیشه خور باشند مگر در مواردی خاص که طبق مقررات مرجع وجود شیشه مجاز شناخته شده باشد. بر طبق مباحث سوم مقررات ملی ساختمان، این نوع درب ها می بایست در مسیرهای خروج اضطراری جانمایی و نصب شود. دربهای ضد حریق مانند دربهای ضد سرقتی که در بازار ایران وجود دارد از نوع بی کیفیت تا با کیفیت موجود می باشند که همه ی آن ها از نظر ظاهری به بکدیگر شبیه می باشند و فقط زمانی می توانیم تفاوت آنها را ببینیم که کارآیی آنها را درمقابل با حریق مشاهده کرد.
از این رو در انتخاب درب ضد حریق موارد زیر را در نظر داشته باشید:
۱-قطر ورق فولادی کار شده در داخل درب که باید زیر ۱ میل باشد.
۲-مقاومت در برابر حریق بر حسب ساعت و دقیقه که از یک ساعت نباید کمتر باشد.
۳-وزن درب مهم است که باید بالای ۱۰۰ کیلوگرم وزن داشته باشد.
۴-وجود دستگیره آنتی پانیک که به صورت ضربه ای در را باز می کند و ساخت KALE ترکیه باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] مراجعه نمایید