گوگل سرعت لود سایت را به عنوان متریکی در رنکینگ سایت ها قرار می دهد و در واقع سرعت ساعت از المان های اثرگذار در سئو سایت و بهینه سازی سایت معرفی می گردد. اغلب کاربران اینترنت زمانی که با سایتی روبه رو می شوند که نیاز به زمان طولانی برای بارگذاری و لود داشته باشد، اغلب تمایل به ترک سایت نشان می دهند. پس این رفتار نشان می دهد که سرعت لود بالای سایت رضایتمندی بیشتر کاربران را به دنبال دارد و از آن جهت که گوگل همواره رضایتمندی کاربران خود را ملاک قرار می دهد ، در پارامترهای آنالیزگر خود سرعت لود سایت را در اصول عملکردی سئو سایت و رنکینگ قرار داده است. اما چگونه می توانیم سرعت لود سایت خود را افزایش دهیم. در ادامه به بیان نکاتی در خصوص بهبود سرعت لود سایت خواهیم پرداخت.
بهینه سازی تصاویر در سئو
بیشتر زمانی که برای بارگذاری صفحات سایت صرف می شود مربوط به بارگذاری تصاویر می باشد. تصاویر با حجم بالا نیاز به زمان طولانی خواهند بود و این شاید از حوصله کاربر فراتر رود. بنابراین تصاویری که در سایت خود استفاده می نمایید را بهینه نمایید. نرم افزار فتوشاپ می تواند تصاویر را با کیفیت های بالا ، متوسط و پایین ذخیره سازی نماید که به راحتی می توانید حجم عکس ها را به درصد قابل توجهی پایین آورید البته کیفیت تصویر را نیز در نظر بگیرید و اینکه کاربر دوست دارد تصاویر با کیفیت را با سرعت خوب مشاهده نماید.


gtmetrix در آنالیز سرعت سایت
gtmetrix در آنالیز سرعت سایت
Gtmetrix در آنالیز سرعت سایت
سایت gtmetrix.com به صورت آنلاین وضعیت سرعت سایت ، زمان لازم برای بارگذاری ، تعداد فایل های الحاقی ، حجم فایل و دیگر پارامترهای سرعت را آنالیز می نماید. با وارد نمودن آدرس سایت خود می توانید در خصوص بهینه بودن تصاویر ، بهینه بودن فایل های css ، بهینه بودن فایل های js و غیره اطمینان حاصل نمایید و در صورت لزوم برای دانلود فایل بهینه شده اقدام نمایید.

Compress نمودن فایل در سئو
فایل های js و css به منظور بارگذاری نیازمند زمان خواهند بود. با استفاده از نرم افزارهای کمپرس کننده و یا نیز با استفاده از سایت gtmetrix.com که در بالا به آن اشاره شد می توانید فایل compress شده از js و css را داشته باشید. همچنین اینکه با ادیت در برنامه نویسی قالب سایت می توانید فایل های js و css را یکی نمایید و کدها را به دنبال هم در یک فایل قرار دهید که این خود در جهت بهبود سرعت سایت خواهد بود و در سئو سایت و بهینه سازی سایت تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

تنظیمات .htaccess جهت بهبود سرعت
بسیاری از فایل های js ، css ، عکس ها و غیره به ندرت تغییر می کنند پس اگر آنها را در اطلاعات سرور ذخیره نماییم دیگر نیاز نخواهد بود برای هربار بارگذاری و درخواست کاربر اطلاعات مجدد از سرور فراخوانی شود. با واسط درج کدهایی در فایل .htaccess می توانید این تنظیمات را اجرا نمایید. در زیر کدهایی که بدین منظور باید درج گردد را لحاظ نموده ایم تا به واسط آن بهبود در وضعیت [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] و بهینه سازی سایت خود را شاهد باشید.

<IfModule mod_expires.c>


ExpiresActive On


ExpiresByType image/jpg “access 1 year”


ExpiresByType image/jpeg “access 1 year”


ExpiresByType image/gif “access 1 year”


ExpiresByType image/png “access 1 year”


ExpiresByType text/css “access 1 month”


ExpiresByType text/html “access 1 month”


ExpiresByType application/pdf “access 1 month”


ExpiresByType text/x-javascript “access 1 month”


ExpiresByType application/x-shockwave-flash “access 1 month”


ExpiresByType image/x-icon “access 1 year”


ExpiresDefault “access 1 month”


</IfModule>


## EXPIRES CACHING ##منبع:
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]