آموزش تعمیرات ماشین های اداری - باز و بسته کردن دستگاه: در این قسمت از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] به چگونگی باز و بستن کردن دستگاه پرینتر می پردازیم زیرا برای انجام هر بار [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] این کار لازم می باشد. باز کردن دستگاه معمولا برعکس بستن است. گاهی اوقات اشاراتی در رابطه با نحوه ی باز و بسته کردن قطعات حساس یا مشکل شده است.
اخطار: قبل از سرویس چاپگر لیزری HP1200 ، کابل برق را از آن جدا نمایید. اگر به این اخطار توجه ننمایید ممکن است صدمات جدی به شما در هنگام [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] یا پرینترتان وارد شود. در حین عیب یابی ، تست های اساسی وقتی که منبع تغذیه به چاپگر وصل است انجام می شود. با وجود این در حین تعویض قطعات باید برق دستگاه قطع باشد.
وقتی قاب لیزر اسکنر باز است هرگز دستگاه را به کار نیاندازید ویا آن را سرویس ننمایید. پرتو منتشر شده از لیزر اسکنر با اینکه قابل دیدن نیست می تواند به چشم شما صدمه بزند.
لبه های فلزی دستگاه تیز است ، موقع کار با چاپگر احتیاط نمایید.
احتیاط: بعضی از قطعات چاپگر به تخلیه بار الکتریکی حساس می باشند. در [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] همیشه اتصال زمین به دستتان در حین سرویس وصل باشد.
برای پیچ کردن قطعات ، اول پیچ را خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا در جای خود قرار بگیرد سپس به دقت ان را در جهت عقربه های ساعت بچرخانیدتا سف شود.
اگر سوراخ پیچ گشاد است آن را تعمیر کنید در غیر این صورت قطعه مزبور را عوض نمایید.
همیشه قبل از تعویض قطعات یا [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ، تونر کارتریج را از دستگاه در بیاورید.
ابزار مورد نیاز:
-۲ عدد پیچ گوشتی چهار سو با نوک آهن ربا
-پیچ گوشتی ۲ سو کوچک
-پنس نوک تیز
-صفحه لاستیکی اتصال به زمین
-چراغ قوه
احتیاط: از پیچ گوشتی چهار سو مناسب کار استفاده نمایید تا به سر پیچ ها صدمه نخورد.
قبل از انجام سرویس
-کاغذ را از داخل دستگاه در بیاورید.
-کابل برق را از دستگاه جدا نمایید.
-چاپگر را روی یک لاستیک اتصال به زمین قرار دهید.
-سینی اصلی کاغذ را از چاپگر جدا نمایید.
-اگر امکان اضافی کپی/اسکنر به چاپگر وصل است آن را جدا نمایید.
-تونر کارتریج را از چاپگر جدا کنید.
تونر کارتریج:
توجه تونر کارتریج کمنی با فشار باز می شود.
۱-در تونر کارتریج را باز نمایید تا تونر کارتریج به سمت شما هدایت شود.
۲-تونر کارتریج را در بیاورید.
احتیاط: برای جلوگیری از صدمه خوردن به تونر کارتریج آن را در معرض نور قرار ندهید.
روی تونر کارتریج را با کاغذ بپوشانید.