[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

در مقاله ( [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ) شرح داده شد که نباید اهداف دور از دسترس برای فعالیت فروشگاه اینترنتی آنلاین خود در نظر گرفت و باید با هدف و برنامه مصمم گام برداشت. در این مقاله قصد داریم مباحث فنی تر را مورد بررسی قرار داده و راه [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] را شرح دهیم.
۱- در انتخاب نام برند و آدرس اینترنتی (دامین) فروشگاه اینترنتی آنلاین خود دقت کنید.

در دنیای تجارت خریدارن به دنبال برندهای معتبرتر هستند و در دنیای تجارت نوین ( کسب و کار اینترنتی ) نیز همین شرایط وجود دارد. به همین دلیل باید در انتخاب برند و نام دامین فروشگاه اینترنتی آنلاین خود دقت کنید و نامی انتخاب کنید که چند ماه پس از راه اندازی کسب و کار خود به فکر تغییر دامین وب سایت نشوید.۲- اجناس فروشگاه اینترنتی آنلاین خود را آماده کرده اید؟

قبل از راه اندازی فروشگاه اینترنتی باید اجناس آماده شوند و اطلاعات مورد نیاز مانند توضیحات، تصاویر، کلیپهای ویدیویی، کاتالوگها و… با استفاده از خلاقیت در این امر گرد آوری شود.۳- پشتوانه مالی و فنی فروشگاه اینترنتی آنلاین شما مشخص شده است؟

در حال حاضر فروشگاه های زیادی در دنیای اینترنت مشغول فعالیت هستند و به سادگی نمی توان با آنها رقابت کرد. فروشگاههای تازه کار باید حرفی برای گفتن داشته باشند. به همین منظور فروشگاه جدید باید از پشتوانه مالی و مدیریت متخصصی بهرمند باشد.
۴- برای طراحی فروشگاه اینترنتی آنلاین به چه چیزهایی نیاز داریم؟


  • خرید هاست و فضای میزبانی
  • دامین ( آدرس اینترنتی)
  • طراحی نرم افزار فروشگاه
  • سئو (بهینه سازی وبسایت)

متاسفانه عده ای از کاربران اینترنت در اولین گام اقدام به خرید دامین و هاست می کنند و یک فروشگاه ساز رایگان نصب می کنند، سپس محصولات سیستم های همکاری در فروش را به سایت خود اضافه می کنند و در بهترین حالت چند ماه بعد به دنبال [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] فروشگاه خود می روند.در یک کلام باید بگوییم کاربران به دنبال وب سایت شما نیستند بلکه به دنبال محصولاتی با خدمات پس از فروش مناسب هستند. شما این کار را انجام ندهید و [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] با پشتوانه راه اندازی کنید.۵- ارتباط دائم با مشتری ، خدمات پس از فروش و جلب اعتماد مشتریان

مشتریان باید بتوانند قبل و پس از خرید با یک مشاور مشورت کنند و از خدمات پس از فروش برخوردار باشند تا به برند شما اعتماد کنند و به مشتریان دائمی شما تبدیل شوند. در این صورت می توان به فروشنده موفقی تبدیل شد.ضمناً یکی از راههای مهم جلب اعتماد مشتری برای خرید از فروشگاه اینترنتی در کشور ایران استفاده از نماد اعتماد الکترونیکی ( [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ) و ثبت وبسایت خود در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ( [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ) است.