همان طور که می دانید بعد ار آپدیت الگوریتم گوگل پاندا ، بسیاری از وب سایت ها مورد حمله و در رده های پایین تر موتور جستجوی گوگل قرار گرفتند. بر طبق نظریه پردازان، در آینده ای نزدیک آپدیت های بیشتر و جدیدتری وب سایت ها را آنالیز و مورد کنکاش قرار خواهد داد.
اگرچه هیچ کسی از این آپدیت ها و اینکه چطور تاثیر بر روی رتبه وب سایت می گذارد نمی داند، موتورهای جستجو به طور آشکارا موقعیت وب سایت ها را در ارتباط با تعهدشان در برابر ترویج محتوای اورجینال و توسعه محتوای اخلاقی انجام می دهد.

خوب، بسیاری از وب سایت ها مورد تنبیه قرار گرفته اند. چند نکته در مورد بهینه سازی سایت هایی که دچار این مشکل شده اند را می توانیم بیان کنیم:
نکته اول - از وب سایت هایی با محتوای غیر واقعی و بد پرهیز نمایید.
بسیاری از وبمسترها برای درآمد و جذب مشتریان بیشتر در وب سایت های خود مطالب غیر واقعی و خلاف وعده می گذارند. با آپدیت جدید الگوریتم گوگل پاندا، هم این وب سایت و هم وب سایتی که با آن به تبادل لینک پرداخته مورد جریمه قرار می گیرند.
بنابراین برای سئو سایت خود باید با وب سایت هایی گسترش لینک داشته باشید که منحصر به فرد باشند.
نکته دوم - گسترش محتوای وب سایت
در سالیان اخیر بسیاری از وبمسترها هزاران صفحه برای وب سایت خود ایجاد کرده اند. اگر تاریخچه این مطالب درون وب سایت از جاهای دیگری یا کپی باشد بنابراین کیفیت پایینی خواهد داشت. الگوریتم آپدیت شده گوگل می تواند این وب سایت ها را به صفحات پایین تر بفرستد و یا باعث شود که این وب سایت ها رنک خود را از دست بدهند.
بنابراین شما بایستی به تدریج روی گسترش محتوای وب سایت خود کار کنید و البته این مطالب منحصرا برای خودتان باشد تا موتورهای جستجو بتواند با وب سایت شما ارتباط برقرار کند و آن را درست اندازه گیری کند.
نکته سوم - تمرکز روی توسعه سوالات متداول
گوگل جدید دوست ماست و روی مطالب دوستانه بسیار جدی است. لذا، وب سایت هایی که تعهدشان محتوای با کیفیت برای برای کسانی که دنبال محصولات و خدمات آنها می گردند است پاداش تعییین می کند. ایده جالبی است که قسمت سوالات متداول را توسعه دهید. وقتی که وب سایت شما به کاربران کمک می کند که اطلاعات بیشتری را بدست آورند، گوگل را تشویق می کند که به طور جدی رنک وب سایت شما را بالا آورد.
نکته چهارم - تجدید نظر در محتوای مقاله نویسی
بدیهی است مقاله های وب سایت به شما کمک می کند تا با موتورهای جستجو ارتباط بیشتری برقرار کنید. سعی کنید مقاله هایی در رابطه با کسب و کار خود بنویسید و این مقاله ها منحصر به فرد باشند.
نکته پنجم - تاکید روی محتوای اجتماعی
شما نیاز دارید نگاهی ویژه روی محتوای اجتماعی وب سایت خود داشته باشید. بنابراین در استراتژی مطالب وب سایت خود باید روی مطالب طوری تمرکز کنید که ارتباط با مخاطبان را برقرار کند.

منبع : [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]