خنده بازار و رضایت 92 درصدی
اخرین برنامه نود در شرایطی روی آنتن رفت که بخش های مختلفی برای بینندگان در نظر گرفته شده بود. یکی از این بخش ها به پیشکسوتان و بازیکنان فعلی اختصاص داشت که بی شباهت به برنامه خنده بازار نبود!

برنامه با یادی از درگذشتگان ورزش در سال گذشته آغاز شد که تصاویری از شکرانه داور ، مهدی نفر خبرنگار ورزشی و غلامحسین مظلومی به نمایش درآمد. پس از آن تصاویری از چند پیشکسوت و بازیکن فعلی پخش شد.
سیروس دین محمدی، رضا شاهرودی، علی انصاریان ، محمد نوازی، جواد کاظمیان، آرش برهانی، خسرو حیدری، محمد نوری به همراه عادل فردوسی پور بازیکنانی بودند که در آیتمی ویژه باید توپ را به تیر افقی دروازه می زدند. این اتفاق در شرایطی رخ داد که آنها باید توپ را از نقاط مختلف زمین به سمت دروازه خالی می زدند.
شوخی های این بازیکنان که مربوط به دو نسل از فوتبال ایران می شدند در نوع خود جالب بود. آنها بیشتر از اینکه به فوتبال و زدن ضربات ویژه توجه داشته باشند گفتند و خندیدند و شوخی های زیادی را با یکدیگر انجام دادند.
در بخش دیگری از این برنامه با برخی چهره های فوتبالی که عادت های خاصی دارند و به برخی صفت ها مشهور هستند شوخی شد و حرکات و رفتار آنها شبیه سازی شد. آندرانیک تیموریان، رضا عنایتی، مجتبی جباری، حسین فرکی، خسرو حیدری، محمدرضا خلعتبری، علیرضا حقیقی و ... از جمله این چهره ها بودند.
بخش دیگری از این برنامه به مرور اتفاقات و خبرهایی اختصاص داشت که در طول سال گذشته و در برنامه های مختلف روی آنتن رفته بود. سربازان فراری و دلایل معاف شدن آنها یکی از بخش های مهم و تاثیرگذار در فوتبال بود که بخش هایی از آن در این برنامه پخش شد.
بررسی هفته بیست و سوم رقابت های فوتبال لیگ برتر هم از دیگر بخش های این برنامه بود.
سوال نظرسنجی این برنامه به میزان رضایت مردم از عملکرد برنامه نود در سال ۹۳ اختصاص داشت که بالای ۹۰ درصد بینندگان از عملکرد این برنامه ابراز رضایت کردند.
آخرین برنامه نود سال 93 از ساعت 22:35 دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت.

سئوال مسابقه پیامکی این هفته به عملکرد برنامه نود در سال 93 اختصاص یافته بود.

محمد فنایی کارشناس داوری این هفته برنامه نود بود.

در ابتدای برنامه در گزارشی یادی از برخی درگذشتگان فوتبالی در سال 93 از جمله "مرنضی شکرانه" - " مرحوم مهدی نفر خبرنگار ورزشی" - "مرحوم غلامحسین مظلومی پیشکسوت فوتبال " شد.

در ادامه فنایی و فردوسی پور درگذشت پدر فهیمی، رئیس کمیته داوران فوتسال هیئت فوتبال استان تهران را تسلیت گفتنند.

فردوسی پور در ادامه گفت: خیلی ها را در این سال از دست دادیم که می توانیم به ناصر احمدپور سردبیر روزنامه خبر ورزشی که خدمات زیادی به جامعه رسانه داشت، آقای صوفیانی، آقای ارباب، حسین معدنی، حسن حسین زاده دبیر کمیته فوتسال و مرتضی احمدی عزیز با آن صدای مخملی و خاطرات شیرین اشاره کنیم.

گزارشی جالب از فوتبالیست های دهه های 70 و 80 پخش شد که طی آن سیروس دین محمدی - محمد نوازی - علی انصاریان و رضا شاهرودی در یک تیم و محمد نوری - آرش برهانی - خسرو حیدری و جواد کاظمیان در تیم دیگر با یکدیگر به رقابت می پرداختند. بخش اول چالش تیر دروازه بود که بازیکنان باید از فاصله 27، 28 متری توپ را به تیر دروازه می زدند.

گزیده هایی از ارتباط های تلفنی با برنامه نود در سال 93 پخش شد که مصاحبه محمدزاده و بختیار رحمانی از آن جمله بودند.

پخش گزارش های مختلف از عیادت از بهمنش، ادای احترام برخی تیم ها به مقام والای شهدا و دیدار تیم های فوتبالی از مراکز توانبخشی و همچنین برخی مراسمات تجلیل، گزارشی ویژه به مناسبت هفته دفاع مقدس، گزیده هایی از گزارش های ایران نود در استان های مختلف از دیگر برنامه های این هفته بود.

گزارش تقویم نود پخش شد که لیگ قهرمانان آسیا در سال 86 و دیدار تیم های سپاهان و سایپا مقابل حریفان، داربی سی ام در 19 اسفند 69 و تولد ایرج دانایی فر از جمله اتفاقات هفته پایانی سال بود.

گزیده ای از قسمت های گذشته برنامه نود و حضور میهمانان برنامه نود در سال 93 و همچنین ارتباط های تلفنی در سال جاری پخش شد.

در ادامه گزارش فوتبالیست های دهه های 70 و 80، بازیکنان دو تیم ابتدا از روی نقطه کرنر به سمت دروازه شوت می کردند و سپس هر 4 بازیکن یک تیم درون دروازه قرار گرفته و هر یک از بازیکنان تیم مقابل به سمت دروازه پنالتی می زدند.

در بخش پنالتی، علی انصاریان موفق شد یک گل به ثمر برساند و شادی پس از گل وی دیدنی بود.

بخش بعدی برنامه به شوخی با بازیکنان و مربیان فوتبال اختصاص یافته بود که آندرانیک تیموریان، غلامرضا عنایتی، محمد رضا خلعتبری، پیام صادقیان، حسین فرکی، محرم نویدکیا، سوشا مکانی، آرش برهانی، علی دایی، غلامپور، اکبر میثاقیان، مهرداد پولادی، خسرو حیدری، علیرضا حقیقی و جیمی جامپ از جمله این نفرات بودند و برخی حرکات آنها در زمین به صورت طنز نمایش گذاشته شده بود.

قسمت هایی از مصاحبه های جنجالی بازیکنان و مربیان تیم های مختلف در برنامه های نود سال 93 پخش شد که جالب توجه بود.

جدول لیگ برتر، گلزنان و برنامه هفته بیست و چهارم به تصویر کشیده شد.

گزارش نود درجه با ادبیات طنز آمیز خاص خود به اتفاقات هفته اخیر فوتبال ایران پرداخته بود.

گزارشی از دیدار تیم های نفت مسجد سلیمان - پرسپولیس و حاشیه ها و صحبت های مربیان و بازیکنان دو تیم پخش شد.

این دیدار طی گزارشی مفصل مورد آنالیز قرار گرفت.

گزارش دیدار تیم های راه آهن - تراکتورسازی و استقلال - نفت تهران به همراه حواشی و مصاحبه های بازیکنان و مربیان تیم ها پخش شد.

در این گزارش علیرضا منصوریان سرمربی نفت تهران از بازی مهندسی تیمش سخن گفت و قلعه نویی نیز از بازی خوب بیرانوند.

عملکرد تیم ها در این دیدار مورد آنالیز قرار گرفت.

داوری سه دیدار پخش شده توسط فنایی مورد بررسی قرار گرفت.

گزارشی از دیدار تیم های گسترش فولاد - فولاد خوزستان ، استقلال خوزستان - صبای قم و مصاحبه های مربوط به آنها پخش شد.

داوری دو دیدار مورد بررسی قرار گرفت و فنایی در مورد برخی صحنه های مشکوک بازی ها، توضیحاتی ارائه داد.

گوشه هایی از دیدار تیم های سپاهان - پدیده و پیکان - ذوب آهن به همراه مصاحبه های مربیان و بازیکنان این دیدارها پخش شد.

صفحه نخست روزنامه های ورزشی 26 اسفند 93 به تصویر کشیده شد و فردوسی پور تیترهای ورزشی روزنامه های امروز را قرائت کرد.

وحید شمسایی سرمربی تیم فوتسال تاسیسات دریایی میهمان هفته پایانی سال 93 برنامه نود بود.

در ابتدای کار وقتی پتانسیل تاسیسات دریایی را دیدم فکر کردم جزو 4 تیم برتر باشیم و تیم های بهتری را نیز داشتیم ولی با تمرینات خوب و تلاش بازیکنان توانستیم قهرمان لیگ برتر شویم.

خیلی مصدوم داریم و اگر 2 بازی دیگر ادامه می یافت فکر کنم 2 به 5 بازی می کردیم!

از دبیری تبریز تشکر می کنم که برای مربیگری به من اعتماد کردند و سپس به تاسیسات آمدم و از مسئولان این تیم نیز تشکر می کنم.

امروز در کنفرانس مطبوعاتی گفتم که یاد گرفتم باختم گردن بایکن و داور نیاندازم، دنیا دار مکافات است و نمیدانم چرا برخی خیلی راحت تهمت و افترا می زنند؟! کمیته انظباطی با متخلفان برخورد جدی می کند و من اگر متخلف بودم کمیته انظباطی با من نیز برخورد می کرد.

وی در مورد مسابقات باشگاه های آسیا گفت: این مسابقات مردادماه 94 در تهران برگزار می شود و بهمن ماه نیز مقدماتی جام جهانی است و معتقدم برای موفقت فوتسال باید همه با هم یکی شویم.

آرزو دارم بتوانیم در جام باشگاه های آسیا که مسابقات بسیار دشواری است عملکرد مطلوبی داشته و قهرمانی این رقابت ها را بدست آوریم.

گزارش نود تا نود پخش شد و طی آن به اتفاقات اخیر فوتبال ایران پرداخته شده بود.

گزارشی از عملکرد بازیکنان ایرانی در لیگ های خارجی از جمله مجتبی جباری، منتظری، مهرداد پولادی، اشکان دژاگه، سید جلال حسینی، مرتضی پور علی گنجی، علیرضا جهانبخش، بیت آشور، علیرضا حقیقی، سعید عزت اللهی مورد بررسی قرار گرفت.

گزارشی از مصاحبه کفاشیان و اختلاف کی روش و اسدی پخش شد و کفاشیان در این باره توضیحاتی داد. در این گزارش کی روش نیز در خصوص دیدگاه اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال نسبت به خود گفت: اسدی نسبت به من دید مثبتی ندارد و اظهار داشته که من هیچ قابلیت مثبتی ندارم و من عصبانی نیستم و گفتم اگر دیدگاه اسدی چنین چیزی است مرا اخراج کند.

کفاشیان نیز در ادامه گزارش در مصاحبه خود اظهار داشت: کی روش در مورد مسایل فنی و دیگر موارد با من طرف است و نباید ناراحت شود.

گزارشی از لیگ یک فوتبال و نتایج این دیدارها پخش شد.

گزارشی از دیدار نهایی تیم تاسیسات دریایی در لیگ برتر فوتسال پخش شد که طی آن بازیکنان تیم ها به صحبت پرداخته بودند.

فردوسی پور مجری برنامه نود در پایان آخرین برنامه نود از تمامی افرادی که در تولید این برنامه و همچنین میهمانان این برنامه تقدیر و تشکر کرد.

در پایان برنامه 92 درصد از فوتبال دوستان و بیننده های برنامه نود از عملکرد این برنامه در سال جاری رضایت داشتند و 8 درصد ناراضی بودند.