در این مطلب راه های ساده ای را برای تغییر ظاهر خانه برایتان انتخاب کرده‌ایم که قول نمی دهیم کم هزینه باشند، اما آسان و قابل اجرا هستند. در این روزها که همه دنبال تغییر دکوراسیون و ایجاد تنوع در خانه هستند، شاید آیتم های زیر، ایده های جالبی در ذهن شما ایجاد کنند.

1. دور ریختن قدیمی هاکابینت های قدیمی را دور بریزید و نمونه های جدید را جایگزین کنید. برای کم کردن هزینه ها می توانید دستگیره ها را فقط عوض کنید. یا در کابینت ها را عوض کنید.

2. آشپزخانه خانه های اجاره ایدر خانه های اجاره ای نمی توان در ظاهر خانه تغییر خاصی ایجاد کرد زیرا احتمالا صاحب‌خانه اجازه این کار را نمی دهد. اما برخی تغییرات کوچک که هزینه زیادی هم ندارند، ایده خوبی برای ایجاد تنوع است. به طور مثال، اگر آشپزخانه سفید است، قاب پنجره را به رنگ آبی نقاشی کنید. همین تضاد رنگی موجب جلب توجه می شود.

3. لوسترهای جدیدیکی از بخش هایی که چهره خانه را تغییر می دهد، لوستر و آویزهایی است که برای روشنایی استفاده می کنید. علاوه بر ظاهر و طراحی خود لوستر، نحوه و مکان نصب آن و لامپی که برای آن انتخاب می کنید نیز مهم است. به طور مثال، در بالای میز ناهارخوری می توانید یک لوستر تک‌حبابی بزرگی نصب کنید و آن را تا نزدیک میز پایین بیاورید. این کار موجب جلب توجه می شود.

4. چیدمان خلاقانهبرای ایجاد تنوع و تغییر در اتاق، آشپزخانه یا فضای نشیمن خانه باید خلاقیت به خرج دهید. به طور مثال، در آشپزخانه روی کانتر کابینت‌ها، انواع وسایل مورد نیاز را به نحوی نوین و متفاوت بچینید تا علاوه بر دسترس بودن، موجب زیبایی فضا هم بشوند.

5. استفاده از رنگاستفاده از رنگ های روشن و رنگی در کنار هم، به خانه تنوع و طراوت تازه ای می بخشد. به طور مثال، کوسن های گل‌دار برای روی مبل و کاناپه انتخاب کنید. برای اینکه تناسب رنگ کوسن‌ها با دیگر بخش های خانه حفظ شود، از ظروف یا دکوری های همرنگ استفاده کنید.

6. طرح ناخواستهدر گوشه‌ای از خانه که رنگ و طرح مشخص دارد، از اکسسوری، وسیله دکوری یا عنصری استفاده کنید که با بقیه بخش ها تفاوت بارزی دارد. به طور مثال، همانند این تصویر، به ورودی خانه یک جان و روح تازه ببخشید. در این همه رنگ روشن سفید و آبی، یک قالی قرمز لاکی شوک بزرگ و جالبی است.

7. پردهیکی از رایج ترین کارهایی که خانم های خانه برای ایجاد تغییر انجام می دهند، تغییر پرده است. پرده ها در ظاهر خانه تاثیر بسیاری دارند. اما لازم نیست حتما پرده های میلیونی و گران قیمت خریداری کنید. یک پرده حریر ساده هم می تواند به پنجره نمای زیبا ببخشد. مهم این است که آن را به روشی متفاوت و کاملا رها نصب کنید. حتی شاید بد نباشد بخشی از پرده روی زمین جمع شود و برای خودش مدلی داشته باشد.

8. فرش / قالیبعد از پرده، فرش در ظاهر خانه تاثیر بسیاری دارد. به ویژه که در خانه ما ایرانی که هنوز در بیشتر خانواده ها، بیشتر فضای خانه را با فرش می پوشانند. می توانید از انواع فرش یا قالی برای دکور خانه استفاده کنید که تنوع اساسی ایجاد می کند. به طور مثال، اگر تاکنون از رنگ روشن استفاده کرده اید، فرشی با رنگ تیره بخرید. تغییر بزرگ، تاثیر بزرگی هم در نمای خانه دارد.

9. رنگ های آرامش بخشبا نقاشی دیوارها هم می توانید ظاهر خانه را برای سال نو تغییر دهید. به طور مثال، رنگ دیوار و کف سرویس بهداشتی را به رنگ آبی آسمانی یا فیروزه‌ای نقاشی کنید.

10. اثر هنریبا نصب یک اثر هنری، قاب عکس، نقاشی یا ... در جایی که انتظار آن نمی رود، می تواند ایده خوبی برای ایجاد تغییر باشد.

11. کاغذدیواریهرگز به قدرت رنگ و طرح های بولد کاغذدیواری شک نکنید. چهره مکان هایی که خیلی بی روح هستند و دکور خاصی هم نمی توان روی آنها اعمال کرد را با کاغذ دیواری خاص و کاملا متفاوت می توان از این رو به آن رو کرد.

12. جادوی آینه هااگر به دلیل کوچک بودن فضا نمی توانید در خانه خود تغییر خاصی ایجاد کنید، حداقل کاری کنید که اتاق بزرگ تر دیده شود. به طور مثال، روی درکمدها یا حتی در اتاق آینه یکپارچه نصب کنید تا توهم بزرگ بودن در فضا ایجاد شود.

13. عطر گل های طبیعیدر فصلی که پیش رو داریم، انواع گل های زیبا و خوش بو رشد می کنند. از عطر و زیبایی آنها برای دکور خانه استفاده کنید. در گوشه و کنار خانه، همانند میزهای کنار مبل، کنار تخت خواب یا روی کانتر آشپزخانه می توانید از این گل ها استفاده کنید.