یعقوب غفاری کارگردان فیلم تلویزیونی «لبه پرتگاه» با اشاره به مراحل آماده سازی فیلم گفت: با توجه به محدودیت زمانی برای تولید فیلم تلاش کردیم به کیفیت اثر لطمه نخورد.«یعقوب غفاری» کارگردان «لبه پرتگاه» درباره مدت کوتاه زمان‌بندی تولید گفت: ۲۰ آذر ماه پس از یک هفته پیش تولید شبانه روزی تصویربرداری فیلم «لبه پرتگاه» را آغاز کردیم و ۶ دی ماه تصویربرداری به پایان رسید. در طول تصویر برداری با توجه به زمان بسیار کم و پس تولید همزمان تلاش شد تا به هیچ عنوان به کیفیت فیلم لطمه‌ای وارد نشود که با همت و کمک عوامل حرفه ای کار و بازی خوب بازیگران محقق شد. در این راه آقای کریمی مدیر محترم گروه فیلم شبکه دوسیما بسیار کمک کردند.

وی درباره مراحل فنی فیلم توضیح داد: همزمان با تصویربردارى مراحل تدوین و صدا گذاری و ساخت موسیقی متن با تلاش شبانه روزی عوامل انجام گرفت و در حال حاضر فاین کات را همراه با علی مترصد آغاز کردیم . مازیار کلاهی کارهای میکس و موسیقی فیلم را انجام خواهد داد.

کارگردان فیلم سینمایی «پایان دوم» درباره تغییرات در فیلمنامه با توجه به زمان محدود تولید گفت: در طول تصویر‌برداری مجبور بودم با توجه به امکانات موجود و زمان محدودی که در اختیار داشتم فیلمنامه را بازنویسی کنم، بازنویسی همزمان با تصویربرداری کار را برای عوامل دست اندر کار خصوصا بازیگران بسیار سخت می کرد و اینجا بود که از تجربه همه بازیگران اصلی در اجرای موضوع مد نظر من کمک گرفته شد. در این فیلم تلاش کردم فرمایشات مقام مظم رهبری را سرلوحه متن فیلم در قالب یک داستان معمولی روایت کنم زیرا به دادن شعار بخصوص در فیلم‌های سیاسی و مذهبی اعتقادی ندارم.

فیلم داستان زوجی را روایت می کند که قبل از ۹ دی وارد ماجرای خطرناکی می‌شوند که باید غرامت سنگینی را بپردازند. تعدادی از عواملی که در ساخت فیلم همکاری دارند، عبارتند از: تهیه کننده: علی صفرخانی، کارگردان: یعقوب غفاری، مدیر تصویربرداری: فرهاد محمودی، مجری طرح: سیف الله علیپور، ترانه سرا: سامی تحصیلدار، برنامه ریزی و دستیار کارگردان: رضا شهریاری، صدابردار: محمد امامی، تدوین: علی مترصد، موسیقی متن: مازیار کلاهی، طراح چهره پردازی: کیوان فردوسی ، طراح صحنه و لباس: علی وطن دوست.

این تله بر اساس فیلمنامه ای از علیرضا اسحاقی ی با موضوع حماسه "۹ دی" نوشته شده است و سمانه پاکدل، حمید شریف زاده، پادینا رهنما، محمد رضا رهبری ، زهرا محمدی، با حضور میرطاهر مظلومی و محمد فیلی از بازیگران آن هستند. بنا براین گزارش، لبه پرتگاه در تاریخ جمعه ١٢ دی ماه از شبکه دو سیما پخش می‌شود.